Замовлення екскурсій

з 10.00 до 19:30 щоденно

Замовити онлайн

об архитектуре Киева

Маленькі історії Великої Васильківської

Кияни звикли вважати центральною вулицею Києва- Хрещатик. Але бурхливе життя проходило не лише в цій точці. Бессарабською площею розгалужуються інші, не менш «центральні» вулиці міста.    Гайда! перетнемо сьогодні славнозвісну васильківську рогатку  та прогуляємось по цій частині міста. Уявімо собі, що ми мандруємо Києвом 110 років тому.  Адже, пристрасті вирували і на цих вулицях. Тут жили цікаві особистості,  працювали відомі крамниці та …

Таємниці Золотоворітського кварталу

Частина коштів з прибутку буде передана на користь ЗСУ. Розгадувати таємниці завжди цікаво. Особливо, якщо це таємниці твого рідного міста. А в цій екскурсії загадкового буде багато: це і таємні знаки архітекторів, які вони зашифрували на стінах старих київських будинків, це і таємниця появи в Києві кави, і містичні сплетіння доль відомих киян … Ми вам розповімо: – як приїхав до Києва молодий шляхтич з дипломом архітектора і що з цього вийшло – …

Секреты Киева с Арсением Финбергом

Совместно с фондом “Таблеточки” представляем благотворительную экскурсию, все средства от которой идут в помощь онкобольным детям. Нашим гидом (только на этой экскурсии! уникальный шанс послушать авторский вариант и познакомиться!) будет основатель и координатор ИК Арсений Финберг, человек, давно влюбленный в Киев, знающий все тайные тропы и секретные дворики нашего города. На прогулке увидим и главные достопримечательности, и скрытые жемчужины …

Історія однієї вулиці. Вулиця Костьольна

Екскурсія із серії “Історія однієї вулиці”. Костельна – єдина вулиця Києва, занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України! На фасаді кожного будинку тут встановлено меморіальні дошки. Фасади прибуткових будинків вражають вишуканістю та змушують замислитися над символікою модерну. Двори тут непередбачувані, різнорівневі, із заплутаною нумерацією, еклектичною забудовою та несподіваними знахідками. А костел св. Олександра заворожує своєю …

Історія Європейської площі

Назва «Європейська площа» з’явилася в 1851 році, і пов’язана з однойменним готелем. До того вона побула Кінною та Театральною. Пізніше найменування «Царська» пов’язані з першим комплексним благоустроєм території.А ось після Революції настала епоха нових імен: ІІІ Інтернаціоналу, Сталіна, Ленінського комсомолу… Кажуть – тут було встановлено рекорд за кількістю перейменувань. Разом із назвою змінювався вигляд та призначення. З’являлися, змінювали …

Історія однієї вулиці. Вулиця Гоголівська

Гоголівська вулиця з’явилася на карті міста в середині ХIХ століття під назвою Кадетський провулок (за розташуванням казарм Кадетського корпусу). До сьогоднішнього дня збереглися багато споруд ХІХ століття, які зробили цей тихий камінчик самобутнім куточком Міста. Одна з них – “Будинок із кішками”. Пара білих кішок-барельєфів стереже величезне вікно на першому поверсі. А одна з київських химер, так схожа на казкового Кощія Безсмертного, сидить на …

Історія однієї вулиці. Бібіківський бульвар

У середині ХІХ століття тут ще стояли невеликі дерев’яні будиночки, але вже через 50 років, будівлі Бібіківського бульвару нагадували палаци. Володимирський собор, особняки меценатів Терещенко, Демидова, Олександрівська гімназія, «старий» ботанічний сад та Миколаївський парк… Важко перерахувати знаменитостей, які колись жили, працювали чи навчалися на головному київському бульварі.

Історія однієї вулиці. Вулиця Бульварно-Кудрявська

Історія вулиці – це історія Міста. Бульварно-Кудрявська з’явилася на карті у тридцяті роки ХІХ століття, поєднавши літописний Кудрявець та Львівську площу з долиною Либеді. Тут знаходився знаменитий Сінний ринок, куди щоранку привозили на продаж сіно, дрова, будівельний ліс. Нова будівля ринку, побудована в післявоєнні роки, простояла майже півстоліття. І хоч давно вже там не продавали сіно, у пам’яті киян ринок завжди залишався Сінним. Перші …

Особняки Печерська

Свою назву Печерськ отримав від Києво-Печерської Лаври. Початок «місту-Печерську» поклав Петро І, заснувавши тут стару печерську фортецю та резиденцію київського губернатора. Продовжила справу імператриця Єлизавета спорудою Царського палацу. Шовковично-липові сади Лаври у 18-19 столітті остаточно витіснялися особняками київської знаті. Серед них — знаменитий Будинок вдови, що плаче, Шоколадний і Арабський будиночки,  Будинок барона …