Бесарабський квартал з наливкою!
Частина коштів з прибутку буде передана на користь ЗСУ
Сьогодні Бесарабський квартал знаходиться в самому центрі Києва на перетині Хрещатика, бульвару Тараса Шевченка, Великої Васильківської та Басейної вулиць. Ми ж звернемося в ті часи, коли ця територія почала формуватися спочатку як кордон Києва, а з
часом як його центральна частина.
Тож там, де зараз перед спорудою Бесарабського ринку розкинулася однойменна площа, раніше шумів ярмарок, на якому вправно торгували вином та фруктами селяни з Бесарабії, вздовж вул.Басейної тягнулися дерев’яні базарні лавки. Неподалік від площі був кінний поштовий двір, а з іншого боку з середини XVIII століття знаходилось лютеранське кладовище. Був на площі і фонтан «Моряк», його наступник «Лотос» радує киян і донині, але вже в іншому місці.
Центральне положення в кварталі займає споруда Бесарабського критого ринку, який цього року відзначає своє 110-річчя. Ринок було побудовано за кошти відомого мецената – цукрового магната Лазаря Бродського.
Прогулюючись Бесарабським кварталом ми помилуємося будівлями кінця ХІХ – початку ХХ століть, збудованих видатними київськими архітекторами у різноманітних архітектурних стилях, нині це пам’ятки архітектури.
- Тут і модерн нинішнього готелю «Прем’єр-палас» та прибуткових будинків Льва Гінзбурга та Карла Баксанта;
- і неоренесанс колишніх готелів «Пале-Рояль», «Оріон» та «Берлін», будинків Якова Бернера та Григорія Багрова;
- мавританський стиль Хоральної синагоги;
- побачимо також чудові зразки київського цегляного стилю.
Звісно, поговоримо про власників цих споруд. Не оминемо пам’ятник Шолому-Алейхему, звернемо увагу на меморіальні дошки, адже в кварталі проживали відомі люди.
Ми відкриємо ще один шар історій будівель, вулиць, людських доль нашого мінливого та завжди неймовірно цікавого міста.