Усе Екскурсії по Києву

Нова частина Байкового некрополя

Частина прибутку з екскурсії буде передана на користь ЗСУ.

Сьогодні ми пройдемось  Новим Байковим кладовищем. Його розпланували приблизно через 50 років після Старого Байкового, в 80-і роки 19-го століття.

Саме в цій частині некрополя розташована сучасна цвинтарна Вознесенська церква та Центральна (Головна) алея кладовища з найбільш відомими похованнями.

  • Ми дізнаємося, як виходець з південної Саксонії ще в 19-м столітті почав вирощувати в Києві кавуни і дині і висадив на схилах київських вітряних гір виноградні плантації, на місці яких через 100 років було зведено новий житловий масив- Виноградар.
  • Побачимо могилу ще одного «іновірця», власника однієї з найвідомійших київських кондитерських початку 20-го століття, яку він рекламував власними ж віршами і яку прославив письменник Шолом-Алейхем у своїй книзі Менахем-Мендл.
  • Подивимося на могили двох київських поляків, один з яких брав участь в розписах Володимирського Собору, а другий-фотограф робив весільні фото Івана Франка після вінчання його з молодою дружиною.
  • «як ковбаса та чарка, то минеться й сварка» – поговоримо про виробників київських ковбас початку 20-го століття, на могилі одного з яких помилуємося склепом, який чудово зберігся.
  • Дізнаємося, яка велика українська актриса відмовилася від пропозиції грати в санкт-петербурзькому імператорському театрі, залишившись вірною театру українському, і чому на могилі вона відвертається від коханої людини.
  • А в якому київському театрі не підписували контракти з акторами, довіряючи взаємною слову і де знайшов вічний спокій один з кращих акторів цього театру, чия трагічна загибель в 1899 році сколихнула весь Київ.
  • А якого київського поета , що дуже рано пішов з життя називали «київський Лермонтов» і де сховалися ті «три могилки за залізною огорожею» , до яких так прагнув доторкнутись інший відомий київський письменник, примушений радянською владою покинути рідне місто на завжди.
  • Те, що аеропорт і політехнічний інститут в Києві носять ім’я авіаконструктора Ігоря Сікорського знають всі, а от де знаходяться могили його батьків, і ким був його батько я вам розповім і покажу.
  • Ми пройдемо повз поховання загадкової черниці, на могилі якої ніколи не зникають живі квіти, подивимось на єдиний в Україні меморіал ассірійцям (айсорам), подивимося на математичний символ «нескінченності» на обеліску київському професору університету, що прочитав свою останню лекцію, коли йому вже виповнилося 100 років.
  • Ну, і звичайно ж могили великих українців, вчителя і учня-Володимира Антоновича та Михайла Грушевського ми обов’язково відвідаємо.

 … .і це далеко не все, що ми побачимо, і про що поговоримо на цій цікавій  екскурсії.

Прохання: обрати зручне взуття, одяг. Прогулянка проходить не скрізь по доріжках, іноді між огорожами і місцями трапляються колючі кущі і кропива.

Що ми побачимо?

Повідомити мене про наступну екскурсію:

Або ви можете Замовити її індивідуально від 3000грн .

Екскурсія на цей день не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Або ви можете Замовити її індивідуально від 3000грн .

Екскурсія поки не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Або ви можете Замовити її індивідуально від 3000грн .

Мова:
К-ть людей:
Вартість екскурсії

3000 uah

Інші екскурсії гіда

Фотозвіти відвідувачів