Михайло Булгаков. “Так вражає блискавка…”

Любов вискочила перед нами, як з-під землі вискакує вбивця в провулку, і вразила нас відразу обох! Так вражає блискавка, так вражає фінський ніж! (Михайло Булгаков ,,Майстер і Маргарита”).

Це цитата із найвідомішого твору Михайла Опанасовича,який сьогодні можна прочитати на багатьох мовах світу.

Хоча ще за життя Булгакова попереджували: такий дивний роман ніхто ніколи не надрукує. Похмурому передбаченню зарадила … кохана жінка. Про прекрасних муз письменника відомо нині,здається,майже все. Але ця тема постійно привертає увагу.

Тут доречно згадати слова Бернарда Шоу:,,За кожним великим чоловіком завжди є жінка, яка в нього вірила. І любила по-справжньому”.

А якщо таких жінок не одна,а три? Як у нашого героя. Кожна з яких надихала Булгакова на творчість у різні періоди його життя. Кожна з них залишила в ньому частинку себе. Але й від нього вони брали багато,починаючи,як він,по-особливому дивитись на світ,інакше ставитись до оточуючих… Він назавжди обезсмертив їх імена в історії.

На жаль,чому і куди зникає кохання,я вам не відповім. Цього не знає ніхто. Але поговорити нам буде про що. Тим паче,довкола імені Булгакова та його відносин із жінками вирує безліч найрізноманітніших міфів. От і розберемось,де правда,а де вигадка.

Я розкажу вам,як Йосип Мандельштам,сам того не підозрюючи,возз’єднав Михайла Опанасовича з його першою дружиною(а,можливо,не він,а загадкова незнайомка в білій сукні?) І про те,яке відношення до сімейного життя письменника має вірна собака Понтія Пілата. Ви дізнаєтесь,як нова версія біблейської історії про Давида і Вірсавію стала передмовою до появи Маргарити…

Це буде розмова про кохання в житті Михайла Опанасовича Булгакова. Розмова незвичайна,адже розповідати буду не лише я,але й музика. А вона здатна виразити навіть те,що неможливо передати словами. Вона й представить зовсім різні характери наших героїнь.

Створити особливу атмосферу мені допоможуть:
-гітара;
-саксофон;
-флейта Пана (справжня екзотика!);
-хвилюючі вірші Марини Цвєтаєвої та Юлії Друніної.

Вся музика лише на живо,тому що на вогник до нас завжди приходять неперевершені київські музиканти.

Ласкаво просимо,любі гості!

(Кількість місць обмежена. Екскурсія проводиться за 100% передоплатою. Якщо у вас виникли складнощі із внесенням передоплати, зв’яжіться з нами, ми вам допоможемо)

Як дістатися:

Майдан. Зупинка біля McDonald’s (поряд готель “Козацький”). Їхати тролейбусами 6,16,18 до зупинки “Некрасовська”. З цієї сторони трохи пройти вперед і повернути праворуч. Майже відразу побачите блакитну 2-поверхову будівлю. Це і є “Новий вік”. Ласкаво просимо!

 

Повідомити мене про наступну екскурсію:

Екскурсія на цей день не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Екскурсія поки не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Інші екскурсії гіда