Усе Екскурсії по Києву

Китаївські околиці

Частина коштів з прибутку буде передана на користь ЗСУ.

Прогулянка лісопарком тривалістю 3-4 години. Прохання зручно взуватися й одягатися, взяти з собою бутерброди й термоси.

Місце збору – зупинки автобусів на перехресті проспекту Науки та вул. Китаївської  Їхати громадським транспортом: від метро «Либідська» або «Деміївська» маршрутами 27, 52, 470 по проспекту Науки до вул. Китаївської або від метро «Видубичі» по Столичному шосе маршрутами 43, 43К, 567 до просп. Науки.

Завершимо прогулянку на вул. Ягідній, або пішки повернемося до місця старту.

Маршрут і об’єкти показу: храми й будівлі монастиря Китаївська пустинь, ставки, лісові околиці, колишні ягідні плантації, Преображенська пустинь, віковий дуб. Якщо дозволить погода, то ще оглянемо й купіль на лісових джерелах.

По Дніпру та по сусідніх пагорбах торгові шляхи на південний схід пролягали ще в трипільські та скіфські часи. Славетний археолог Вікентій Хвойка досліджував у цих краях Корчуватську, Черняхівську, Зарубинецьку та інші археологічні культури.

Китаїв – мальовнича затишна місцевість з багатовіковою історією, на південній околиці Києва, на Голосіївському узліссі. Назва, імовірно, походить від тюркського слова «китай», яке означає стіну, укріплення, фортецю. На це вказують залишки городища та варязьких могильних курганів, укріплень і печерних келій часів княжої Русі.

Тут по древньому придніпровському торговому шляху в 13-му столітті прокотилася на Київ Батиєва навала. Згодом довкола стародавніх підземель було відроджено печерний монастир, названий Китаївською пустинню. На сусідній дніпровській затоці в 1787 році базувалася галерна флотилія Катерини II, а в 19-му столітті курсували дачні пароплави з Подільської гавані.
Згадаємо видатних діячів культури, які любили тут бувати: Григорія Сковороду, Миколу Гоголя, Миколу Лисенка, Лесю Українку, Михайла Грушевського. На початку 20-го століття Володимир Симиренко, зі знаменитої родини садівників, підприємців і меценатів, заснував тут Всесоюзний інститут південних плодових і ягідних культур. А в серпні-вересні 1941 року тут гриміли бої на підступах до Києва.

Що ми побачимо?

Повідомити мене про наступну екскурсію:

Або ви можете Замовити її індивідуально від 2600грн .

Екскурсія на цей день не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Або ви можете Замовити її індивідуально від 2600грн .

Екскурсія поки не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Або ви можете Замовити її індивідуально від 2600грн .

Мова:
К-ть людей:
Вартість екскурсії

2600 uah

 • добрый день!а где заканчивыается экскурсия?

  Заканчивать экскурсию предполагаем на ул. Китаевской, неподалеку от монастыря.

 • Добрый день!
  Для тех, кто едет НЕ с Лыбедской.
  Уточните – точка сбора – ост. “ул. Китаевская”?
  И во сколько стоит туда приезжать?

 • Стоимость экскурсии для 9-летнего ребенка такая же?

  50 грн

 • Добрый день. Подскажите, пожалуйста, где присоединиться к вашей группе в субботу на 11:00, если идти будем с Корчеватого? На остановке “Китаевская” по проспекту Науки или выше по этой улице? Или со стороны Краснознаменной улицы?

Інші екскурсії гіда

Фотозвіти відвідувачів