0 грн
ближайшие экскурсии Расписание
Все Экскурсии по Киеву

Тур вихідного дня  «Чернігів. Місто легенд»

Київ — Козелець — Седнів — Чернігів — Київ

Ви вже бували у Чернігові? А чи були Ви там з гідом?  Чи слухали Ви моторошні  історії про Чернігівського Звіра та як місто стало столицею Русі, про найважчий дзвін Чернігова та створення сонячного годинника… про привид Мотрі Кочубей…Цікаво?  А таких легенд в Чернігові достатньо… Поїхали та гарно проведемо час!

07:30 — відправлення з Києва туристичним автобусом від станції метро «Лісова».

Перша зупинка на екскурсійному маршруті — маленьке  містечко Козелець. Почнемо екскурсію з собору Різдва Богородиці — однієї з найвідоміших споруд Чернігівського краю. Собор звела на знак вдячності за життєві успіхи своїх синів, та була в ньому похована Графиня Наталія Розумиха. Один з братів — Олексій Розумовський, став чоловіком російської імператриці Єлизавети. Другий син — Кирило Розумовський, став останнім Гетьманом України. У створенні іконостасу церкви за легендою, брав участь сам Растреллі. Також познайомимося та сфотографуємося із символом містечка — сіреньким козликом 🙂

Друга локація  — стародавнє місто Седнів. Знайомство з парком та Седнівською садибою, яка майже три століття належала Лизогубам. Кого тільки не було в їхньому роду. Семен Лизогуб був прапрадідом Гоголя, Олександр Лизогуб — композитором, Андрій Лизогуб товаришував з Тарасом Шевченком, Федір Андрійович — був главою уряду України за гетьмана Павла Скоропадського, а Дмитро Лизогуб — засновником терористичної організації «Земля і воля» та був страчений в Одесі за підготовку до замаху на царя Олександра ІІ. Дмитро, до речі, часто ховав у Седневі від розшуку народовольців Софію Перовську і Андрія Желябова.  Після революції Лизогуби, що залишилися живими, емігрували. В середині XIX століття нащадки Якова Лизогуба — брати Андрій та Ілля, перетворили особняк в мальовничий архітектурно-парковий ансамбль в романтичному стилі, який став відомим не тільки у нас, але і в Європі. Також ми побачимо кам’яницю Лизогубів, споруджену ще 1690 році. В кам’яниці зберігався арсенал і архів родини. Є версія, що  в ній жив Тарас Шевченко, який гостював іноді в садибі братів. А згодом, відвідаємо Воскресенську церкву — усипальницю родини Лизогубів, маленьке диво українського бароко та церкву Святого Георгія, споруджену у XVIII столітті. Саме у ній знімали  сцени знаменитого містичного фільму  «Вій».

Прибуття в м. Чернігів о 13:30.  

Вільний час на відпочинок та обід. 

16:00 — початок оглядової екскурсії.

Перша літописна згадка про Чернігів датується 907 роком, коли князь Олег здійснив похід на столицю Візантійської імперії Константинополь, у якому взяли участь й сіверяни. Після успішного завершення походу Олег уклав з імператором договір, у якому серед міст Русі на почесному другому місці після Києва згадано Чернігів. Археологічні дослідження засвідчують, що в Чернігові існувало розвинене ремісниче виробництво. У місті масово будували та виготовляли вироби з металу, дерева, шкіри і кераміки, одяг і взуття. Чернігів був одним з найбільших центрів ювелірного мистецтва Русі. Про значну концентрацію матеріальних цінностей у князівському Чернігові свідчить той факт, що тут знайдено півтора десятки давньоруських скарбів… І якщо говорити про скарби — то не всі вони  знайдені… За легендою найбагатіший скарб сховав у своєму підвалі в Чернігові сам Мазепа… Цей скарб шукають і досі.. 

Екскурсії по програмі

 • Знайомство з стародавнім містом Седнів, парк та садиба Лизогубів, Воскресенська церква, церква святого Георгія.
 • Знайомство з містом Чернігів. Стародавній Вал, Будинок Мазепи, Спасо-Преображенський собор, Борисоглібський собор, Колегіум, Пам’ятник Богдану Хмельницькому, П’ятницька церква, Чорна Могила, Курган Гульбище, Антонієви печери, Троїцький собор. 

18:30 — виїзд з Чернігова.
20:30 — Орієнтовний час прибуття до Києва, до станції метро «Лісова».

У вартість входить:
• Обслуговування туристичним автобусом;
• Екскурсійне обслуговування та супровід ліцензованим гідом;
• Медичне страхування з розширеним пакетом на випадок захворювання на covid 19.

У вартість пакету не входить (відвідування за бажанням):
• Вхідні квитки до парку садиби Лизогубів — 25 грн;
• Вхідна плата до музеїв та виставок у Чернігові (орієнтовно): Борисоглібський собор (20 грн для дорослого, 10 грн дитячий квиток);
• Обід;
• Міський транспорт.

Транспортний засіб  проходить обов’язкову перед рейсову обробку (хімічну і миючу чистку, обробку поверхонь антисептичними засобами). В автобусі у вільному доступі знаходяться флакони з антисептиками і вологі антисептичні серветки. Обов’язковим є наявність і використання масок.

Тур організований разом із нашим партнером Богемія Сервіс. 

ВАЖЛИВО:
У випадку відмови від екскурсії більш ніж за 24 години здійснюється 100% повернення вартості подорожі. Якщо клієнт відмовляється менш ніж за 24 години, здійснюється повернення 50% вартості подорожі.
 

 

 
 
 

Что мы увидим?

Уведомить меня о следующей экскурсии:

Экскурсия на этот день не запланирована.
Уведомить меня о следующей экскурсии:

Экскурсия пока не запланирована.
Уведомить меня о следующей экскурсии:

Экскурсовод

Проводит экскурсии на языках:
 • Русский
 • Украинский
 • Доброго дня!
  Чи можна приєднатися до туру в Чернігів-2 Дорослих і 2 дітей, але ми будемо на своєму транспорті і рухатимемось з Вами по маршруту. Яка буде вартість ?
  Завчасно дякую!

  Доброго дня!

  Не рекомендуємо обирати такий варіант туру, оскільки ми та наш партнер не зможемо відповідати за вас, коли ви будете знаходитись не у нашому транспорті.  

  До того ж, в автобусі під час руху проводиться екскрусія прекрасним гідом Яном Приворотським, яку шкода пропускати.

  Якщо будете готові приєднатися до повної версії поїздки, то її ціна: 550 грн. для дорослих та 530 грн. для дітей. 

Другие экскурсии гида