Ранкова прогулянка 1 година: від Роялю до Роліту
Ми почнемо нашу ранкову прогулянку від незвичайної пам’ятки-скульптури «Білий рояль», присвяченої видатному польському композитору Фредеріку Шопену. До речі, кияни дали скульптурі іншу назву – «Рояль у кущах».
На протилежному боці вулиці ми побачимо чудову міську забудову кінця ХІХ – початку ХХ ст. Тут кожна друга будівля має архітектурну та історичну цінність. Ми ж розглядати ці будівлі будемо від найстарішої споруди на вулиці Б.Хмельницького – Анатомічного театру, зведеного у 1851–1853 роках для кафедри анатомії медичного факультету Університету св.Володимира. Нині тут є Національний музей медицини України. А у дворі цієї будівлі розмістилася Київська міська станція швидкої медичної допомоги.
Наступне наше знайомство РОЛІТ – будинок працівників літератури, унікальний будинок-легенда. Протягом понад 70 років він був своєрідною літературною обителью. У різний час тут мешкало понад 130 українських письменників. Фасад «Роліта» рясніє меморіальними дошками. Ще зовсім недавно їх було 29, зараз парочки не дорахуємося.
Зазирнувши в минуле цієї будівлі, ми дізнаємося, що найвідоміший київський житловий будинок залишається водночас і найзагадковішим – такої кількості нерозкритих таємниць та «білих плям» не знає, мабуть, жодна інша столична споруда. А історія
Будівництво «Роліту», про яку ми докладно говоритимемо, – це ціла епопея.
На завершення нашої прогулянки перед охочими відкриє свої двері кафе «Tin Tin», з тераси та з вікон якого відкривається вид на київський велотрек, історія якого розпочалася ще 1899 року.