Усе Екскурсії по Києву

Єврейські адреси Подолу

Історія перебування євреїв у Києві майже така ж давня, як і саме наше місто. Більш того, перший відомий науці оригінальний текст про Київ, датований X століттям, написаний на івриті.

Єврейська частина населення Києва зробила неоціненний внесок у розвиток міста, незважаючи на неодноразові гоніння та утиски. Крім звичної торгівлі та банківської справи, єврейські сім’ї розвивали пароплавство Дніпром, трамвайне сполучення, водогін, газове освітлення. Саме вони перетворили Київ на «цукрову столицю» Російської імперії, відкрили Політехнічний інститут, будували житлові, громадські та культові будівлі, без яких сьогодні немислимий архітектурний вигляд столиці сучасної України.

Завдяки єврейським меценатам на карті Подолу з’явилася перша єврейська релігійна школа – Талмуд-Тора на Костянтинівській, синагога Розенберга на Щекавицькій, дитячий денний притулок на Ярославській, молитовні будинки та безліч інших будівель, нинішні власники яких навіть не підозрюють про їх першочерг. Об’єкти, що зводилися за власний кошт єврейських меценатів, стали своєрідними пам’ятниками тим, хто назавжди увійшов в історію нашого міста.

Пройшовши єврейськими адресами Подолу, ми побачимо будівлі, які час зберіг для нас, ми згадаємо імена Лазаря Бродського та Мойсея Гальперіна, Давида Марголіна та Тев’є Апштейна, Якова Каплера та його сина – кінодраматурга Олексія Каплера, братів Фрідлянд – Михайла Коль , звичайно, Праведника народів світу – протоірея Олексія Глаголєва, котрий разом із членами своєї сім’ї рятував євреїв від загибелі під час нацистської окупації Києва.

Що ми побачимо?

Повідомити мене про наступну екскурсію:

Або ви можете Замовити її індивідуально від 3000грн .

Екскурсія на цей день не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Або ви можете Замовити її індивідуально від 3000грн .

Екскурсія поки не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Або ви можете Замовити її індивідуально від 3000грн .

Мова:
К-ть людей:
Вартість екскурсії

3000 uah

Інші екскурсії гіда