Свою назву Печерськ отримав від Києво-Печерської Лаври. Початок «місту-Печерську» поклав Петро І, заснувавши тут стару печерську фортецю та резиденцію київського губернатора. Продовжила справу імператриця Єлизавета спорудою Царського палацу. Шовковично-липові сади Лаври у 18-19 столітті остаточно витіснялися особняками київської знаті. Серед них — знаменитий Будинок вдови, що плаче, Шоколадний і Арабський будиночки, Будинок барона …
Аристократичний район Києва, в якому, неподалік царського палацу, жили Сайт-Вітгенштейни, Раєвські, Браницькі, а пізніше – чудові художники, архітектори, музиканти і навіть київський дядечко Берліоза (не композитора, а Булгаківського героя), з кінця XIX століття стає місцем проживання єврейської “липської аристократії”, описаної Шолом-Алейхем.
Особняки, побудовані прекрасними київськими архітекторами і сьогодні прикрашають вулиці Липок і …
Коли згадують всілякі “економічні дива”, зазвичай мають на увазі щось дуже далеке від нас: Японію, Сінгапур, Південну Корею …
А чи знаєте ви, що сто років тому в Києві сталося справжнє економічне диво? Всього за якихось 20 років з одно-двоповерхового невеликого сонного міста Київ перетворився на справжнє європейське місто з хмарочосами, бізнес-центрами, а також такими “чудесами цивілізації”, як водогін, електрика і телефон?
Як це вдалося? Хто це …