На цій екскурсії ми шукатимемо сліди найрізноманітніших міських професій, що залишились на вулицях, стінах будинків, в сучасних прізвищах і приказках. Ми дізнаємось:
навіщо були потрібні наглядачі фонтанів і чому цих людей не любили прочани;
чим відрізняється ювелір від золотаря, пожежний – від пожежника, а адвокат – від “аблаката”;
ким були предки людей з прізвищами Грабар і Стельмах;
звідки взялися фотографи і хто зробив найвідоміші фотографії …
Частина маршруту проходить по схилах, тому варто мати зручне взуття і розраховувати, що маршрут досить складний.
Частина коштів з прибутку буде передана на потреби ЗСУ
Містика закинутої фортеці: у чому особливість Зеленого театру в Києві? Ми вирушимо в загадкове місце, біля Аскольдової могили, де складно уникнути відчуття, ніби провалився в міжчас, де з одного боку ще не закінчилося 19-е століття, а з іншого давно вже почалося 21-е.
Під час …
В истории ХХ века это место дважды становилось центром величайших трагедий. Название Бабий яр вписано в историю второй мировой войны наряду с Бухенвальдом, Майданеком, Треблинкой. Правду о Бабьем яре старались скрыть фашисты, потом советские архивисты, «лакировавшие» историю войны. Почти четверть века спустя селевый поток из Бабьего яра похоронил под собой тысячи киевлян и остатки следов предыдущей трагедии.
Страшными находками сопровождались …
Багатовікова історія Києва невіддільна від історії єврейської громади, виникнення якої датується часом дохристиянської Русі. Єврейська громада Києва залишила яскравий слід у всіх сферах життя Міста. У Києві було багато синагог, єврейських шкіл та вищих навчальних закладів. Тут плідно працювали видатні єврейські промисловці та комерсанти, інженери та науковці, лікарі та юристи, літератори, художники. У Києві жив і працював письменник …
Подол – район ремесленников и торговцев, многоголосный, разноязыкий, был местом компактного проживания евреев Киева. Здесь говорили на особом “смачном подольском языке”- смеси еврейского языка идиш, украинского, русского. Подол – источник множества киевских баек, анекдотов , невероятных историй, в которых уже никто не сможет отделить правду от вымыслов. Еврейский Подол был центром активной религиозной, культурной и экономической жизни …
Аристократический район Киева, в котором, неподалеку от царского дворца, жили Сайт-Витгенштейны, Раевские, Браницкие, а позже – замечательные художники, архитекторы, музыканты и даже киевский дядюшка Берлиоза (не композитора, а Булгаковского героя), с конца XIX века становится местом проживания еврейской “липской аристократии”, описанной Шолом-Алейхемом.
Особняки, построенные прекрасными киевскими архитекторами и сегодня украшают улицы Липок и …