Замовлення екскурсій

з 10.00 до 19:30 щоденно

Замовити онлайн

о евреях Киева

Карта київських професій

На цій екскурсії ми шукатимемо сліди найрізноманітніших міських професій, що залишились на вулицях, стінах будинків, в сучасних прізвищах і приказках. Ми дізнаємось: навіщо були потрібні наглядачі фонтанів і чому цих людей не любили прочани; чим відрізняється ювелір від золотаря, пожежний – від пожежника, а адвокат – від “аблаката”; ким були предки людей з прізвищами Грабар і Стельмах; звідки взялися фотографи і хто зробив найвідоміші фотографії …

Таємниці підземель Зеленого театру

Частина маршруту проходить по схилах, тому варто мати зручне взуття і розраховувати, що маршрут досить складний. Частина коштів з прибутку буде передана на потреби ЗСУ Містика закинутої фортеці: у чому особливість Зеленого театру в Києві? Ми вирушимо в загадкове місце, біля Аскольдової могили, де складно уникнути відчуття, ніби провалився в міжчас, де з одного боку ще не закінчилося 19-е століття, а з іншого давно вже почалося 21-е. Під час …

Київська трагедія. Бабин Яр

В історії ХХ століття це місце двічі стало центром найбільших трагедій. Назва Бабин яр вписано в історію Другої світової війни поряд з Бухенвальдом, Майданеком, Треблінкою. Правду про Бабин яр намагалися приховати фашисти, потім радянські архівісти, які «лакували» історію війни. Майже через чверть століття селевий потік з Бабиного яру поховав під собою тисячі киян і залишки слідів попередньої трагедії. Страшними знахідками супроводжувалися …

Єврейський Київ

Багатовікова історія Києва невіддільна від історії єврейської громади, виникнення якої датується часом дохристиянської Русі. Єврейська громада Києва залишила яскравий слід у всіх сферах життя Міста. У Києві було багато синагог, єврейських шкіл та вищих навчальних закладів. Тут плідно працювали видатні єврейські промисловці та комерсанти, інженери та науковці, лікарі та юристи, літератори, художники. У Києві жив і працював письменник …

Єврейські адреси Києва. Таки той Поділ!

Поділ – район ремісників і торговців, багатоголосний, різномовний, був місцем компактного проживання євреїв Києва. Тут говорили особливою “смачною подільською мовою” – суміші єврейської мови ідиш, української, російської. Поділ – джерело безлічі київських байок, анекдотів, неймовірних історій, у яких уже ніхто не зможе відокремити правду від вигадок. Єврейський Поділ був центром активного релігійного, культурного та економічного життя …

Єврейські маєтки Липок

Аристократичний район Києва, в якому, неподалік царського палацу, жили Сайт-Вітгенштейни, Раєвські, Браницькі, а пізніше – чудові художники, архітектори, музиканти і навіть київський дядечко Берліоза (не композитора, а Булгаківського героя), з кінця XIX століття стає місцем проживання єврейської “липської аристократії”, описаної Шолом-Алейхем. Особняки, побудовані прекрасними київськими архітекторами і сьогодні прикрашають вулиці Липок і …