Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» є державним музеєм – Меморіалом, який розповідає про історію Голодомору – геноциду українського народу, організованого керівництвом комуністичної партії (більшовиків) та урядом СРСР у 1932-1933 роках. Втрати української нації від Голодомору за неостаточними даними становлять не менше 7000000 – у тодішній Українській РСР та 3 мільйони – за її межами: на Кубані, у Центрально-Чорноземній області, Поволжі та Казахстані.

Музей складається з меморіальної частини (Свічка пам’яті, скульптура дівчинки з колосками в руках «Гірка пам’ять дитинства» на площі «Жорна долі», Алея «Чорні дошки») та Зал пам’яті, що тимчасово виконує функцію музею.

У Залі пам’яті представлено 19 томів Національної Книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, які містять списки жертв геноциду – мартиролог. На сьогодні встановлено 900 тисяч імен безневинно вбитих.

У Залі розташовані моноблоки та вітрини, наповнені архівними документами, фотографіями, свідченнями очевидців та картами проекту «Цифровий атлас Голодомору». Відвідувачам до перегляду пропонуються фільми про Голодомор та екскурсію.

Також у музеї продовжуються тимчасові фото-документальні, наукові, художні виставки з висвітленням окремих аспектів історії Голодомору. Про новини музею можете дізнаватись на сайті http://memorialholodomor.org.ua/