Барельєфи “Св. Іоан Предтеча і Хреститель”, “Св. Равноапостольний Великий князь Володимир” до дня святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі в 2013 р.

Скульптор: Олександр Моргацький, Григорій Костюков. Архітектор: Станіслав Дьомін. Художник: Олександр Кудрявченко.

Хрещення Київської Русі має виняткове значення як державнотворний фактор для території України, ця подія долучила Київську Русь до християнського світу, відкрила для слов’янських народів новий величезний світ цивілізації. З Києва християнство поширилося всією територією Київської Русі. Традиція відзначення ювілею прийняття хрещення Київською Руссю була започаткована у 1888 р. – на честь 900-річчя хрещення Русі. В 2013 р. на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі створено барельєфи, на яких зображені образи св. Володимира Великого та Іоана Хрестителя.

Барельєфи виконані за ініциативою Київської міської державної адміністрації та Департаменту містобудування та архітектури м. Києва. За підтримки: Лисов І.В., Куделя В.І. – ТОВ “ТМО Ліко-Холдинг”, Губський Б.В. – народний депутат України VI скликання, Лапшов О.В. – ТОВ “Будівництво та реконструкція”

*Откр. 28.07.2013; бетон, бронза; барельеф; ск. А.Моргацкий, Г.Костюков, арх. С.Демин, худ. А.Кудрявченко