EnglishРусский

Читайте нас

Музеи Киева

Статьи

Музеи Киева

Адреса  и номера телефонов киевских музеев.

Біла хата на Пріорці, що пам’ятає Тараса

Автор: Олена Маковець, "Вечірній Київ"

На календарі було 30 липня 1859 року. До Києва після третього арешту привезли Тараса Шевченка. Це був його останній візит до нашого міста, за два роки поета не стане. У хатинці на околиці він прожив два тижні. Тепер цей одноповерховий будиночок на вул. Вишгородській, 5, за кілька десятків метрів від однойменної станції міської електрички, став меморіальним музеєм.

Національний військово-історичний музей України

Автор: Національний військово-історичний музей України

Національний військово-історичний музей України (НВІМУ) – провідна наукова установа у галузі військової історії, є єдиним військово-історичним музеєм в Україні, який охоплює історію створення і розвитку військової справи на її території від доби бронзи до сьогоднішніх днів.

Музей Паустовского в Киеве

Автор: Golden Lioness , http://interesniy-kiev.livejournal.com/

Однажды бабушка одного из учеников школы №135 пришла в библиотеку и попросила там какую-нибудь книгу К.Г.Паустовского. Таковых не оказалось. Ей ответили:
- Так це ж не наш письменник.

Телеграми з концтабору та афіші заборонених подій

Автор: Еміль Крупник , "Вечірній Київ"

Для довідки: шістдесятництвом прийнято називати таку собі антирадянську субкультуру інтелігенції того покоління,що народилося приблизно між 1925-м і 1945-м роками. Їхні погляди сформувалися переважно під впливом ХХ з’їзду КПРС, який, викривши сталінізм, зробив перший пролом у залізобетонному ідеологічному базисі комуністичної імперії. Мисляча молодь засумнівалася, а її передова частина почала спротив.

5 маловідомих музеїв Києва

Автор: Уляна Котик, INSIDER

Якщо ви надаєте перевагу культурному дозвіллю, але вам вже набрид Пінчукартцентр, ви вже сфотографувались з усіма танками музею ВВВ і вже злазили на верхівку дзвіниці Софії Київської, згадайте, що в Києві існує безліч не менш цікавих, але мало кому відомих музеїв.

Музей истории туалета

Автор: Воронова Неля

Музей посвящен одному из тех предметов, про которые долгое время в обществе было не особо популярно говорить, а потому – и музеев, посвященных данной тематике, во всем мире совсем немного. Киевлянам и гостям столицы повезло – у них есть отличная возможность совершить вместе с экскурсоводом музея увлекательную и познавательную экскурсию, во время которой они смогут проследить все основные этапы в истории развития человечества с точки зрения уровня бытовой культуры.

На Подоле построят подземный город

Автор: Александр Марущак, "Сегодня"

На Подоле через несколько лет может появиться уникальный подземный интерактивный музей. Каждый желающий сможет увидеть «город мертвых», как называют его археологи, спустившись под землю на Контрактовой площади. У тысяч туристов появится возможность прогуляться по кварталу IX—XII веков, посмотреть на быт горожан древнего града, услышать шум торжка и посмотреть на сражение защитников Подола.

Музей у квартирі Миколи Бажана

Автор: Еміль Крупник, "Вечірній Київ"

Вони усі вважалися пристосуванцями та кон’юнктурниками. Вони були митцями масштабного таланту, мало не геніями в галузі красного письменства. Вони – це Тичина, Рильський, Сосюра, Бажан, класики української, але радянської літератури. Школярі радянської України ретельно вивчали їхню творчість і щиро не вірили в їхню літературну велич та значущість. Мовляв, які ж поети з депутатів, міністрів, Героїв Соцпраці та чиновників? Тичина встиг побувати міністром освіти та головою Верховної Ради УРСР(!), Рильський був депутатом, Сосюра мав два ордени Леніна та Сталінську премію, а Бажан навіть обіймав посаду заступника Голови Ради Міністрів УРСР.

Від язичників до Макаренка

Автор: Еміль Крупник, "Вечірній Київ"

Освіта, отже, і педагогіка, – найдавніша і найповажніша галузь людської діяльності. Люди здавна усвідомили – підростаюче покоління треба навчати. А заразом і виховувати. Часом із вихованням перебирали – різки й все таке інше, темне і похмуре, але переважно педагогіка розвивалася більш-менш ліберально.