Чорнобильська Зона відчуження

Київ – Залісся – Чорнобиль – Дуга-1 – Копачі – ЧАЕС – Прип’ять – Київ

ЧОМУ ЦЕ ЦІКАВО?

Ви побачите і дізнаєтеся про справжні масштаби і наслідки Чорнобильської катастрофи, причини аварії та історію ліквідації. Дізнаєтеся, хто такі «самосели» і чому вони досі живуть на радіоактивній землі, хто і чому працює в Зоні сьогодні і як вони захищаються від радіації, які бувають «сталкери» і чому вони нелегально ходять в Зону, в чому збрехав серіал «Чорнобиль» і чому його не знімали в Зоні, як «працює» радіація, як вона впливає на людей і природу, і чому сьогодні Зону можна і треба приїжджати з екскурсіями.

Ви зануритесь у пост-апокаліптичний світ, побачите, як відроджується природа і зникають сліди радянської цивілізації, і можливо, по-новому відкриєте для себе Чорнобиль.

ЧОМУ ЦЕ БЕЗПЕЧНО?

Наша група буде рухатись лише безпечними офіційними маршрутами,  які були перевірені дозиметристами і затверджені адміністрацією Зони. Під час усієї подорожі гід буде демонструвати показники радіометра-дозиметра ТЕРРА – П: ви будете бачити рівень радіації у кожній локації туру і знати, що це означає. За бажанням, для додаткового контролю ви можете взяти в оренду особистий дозиметр (необхідно замовити напередодні).

За цілий день ви отримаєте дозу радіації близько 0,003 міліЗиверта. Це півтори години в літаку або у 30 разів менше, ніж флюорографія. Вкінці туру ми двічі обов’язково проходимо рамки дозиметричного контролю, які повністю перевіряють наш одяг і тіло на предмет радіоактивного забруднення. Оскільки протягом дня ви будете слухати гіда і дотримуватись його інструкцій, то ризику забруднення не буде.

ПРОГРАМА ТУРУ

07.00 Зустріч у туристичному автобусі на станції метро «Шулявська», перевірка паспортів.

07:30 Відправлення з Києва туристичним автобусом від станції метро «Шулявська».

Нашу групу буде супроводжувати офіційний гід Зони відчуження. Дорогою до Чорнобилю він детально розповість Вам про план екскурсії, норми фізичної та радіаційної безпеки, яких необхідно дотримуватися, а також відповість на всі Ваші запитання.

09.30 прибуття на КПП Дитятки. Проходження паспортного контролю і початок пішохідно-автобусної екскурсії по території ЧЗВ. Ми проведемо цілий день на чорнобильській території і побачимо всі її головні локації: покинуті села, місто Чорнобиль, секретний радянський радар Дуга-1, саму ЧАЕС і Новий безпечний конфайнмент, а також місто-привид Прип’ять.

У першій половині дня Ви побачите:

 • Покинуте село Залісся, яке було найбільшим у Чорнобильському районі з населенням у 3 тисячі людей і було повністю евакуйоване після аварії. Ми побуваємо на одній з центральних вулиць. Дізнаємося, як і куди вивозили людей, де вони зараз і що сталося з покинутими хатами, тваринами і майном.
 • Місто Чорнобиль. Сьогодні це адміністративний центр Зони, у якому розташовані офіси і представництва різних підприємств, діють лікарня, пошта, автовокзал, будинок культури, церква, магазини і навіть три готелі. У місцевих гуртожитках вахтовим методом живуть працівники Зони. Ми проїдемо через центр Чорнобиля, щоб побачити як зараз живе місто.
 • КПП Лелів, розташоване на в’їзді у 10-тикілометрову Зону більш суворого режиму. Тут ми пройдемо повторний паспортний контроль.
 • Пам’ятку епохи Холодної Війни – Загоризонтну радіолокаційну станцію Дуга-1, сховану у секретному військовому містечку Чорнобиль-2. Цей радар стежив за США: він мав «побачити» запуск американських балістичних ракет з протилежного боку планети і отримав прізвисько «Російський Дятел» за створення завад на західних радіохвилях.
 • Село Копачі за 4 кілометри від ЧАЕС, яке повністю закопали ліквідатори. Сьогодні це один із офіційних могильників радіоактивних відходів.

14.00 – час для обіду у їдальні №19 при ЧАЕС, яка обслуговує персонал станції і туристів. Ви маєте можливість скуштувати типовий комплексний обід чорнобильського атомника за 250 грн, до якого входить салат, перше, друге, сік і компот. Є можливість вибрати вегетаріанський обід. Страви приготовлені із завезених продуктів. Обід смачний, великий і не радіоактивний.

Обід можна замовити перед початком туру за 250 грн. або взяти до їдальні свій ланч-бокс. 

Після обіду ми побачимо:

 • Саму ЧАЕС, на якій зараз працює майже три тисячі людей для виведення станції з експлуатації. Ми проїдемось довкола ЧАЕС і зупинимось на оглядовому майданчику за 300 метрів від четвертого реактора, який вибухнув у 1986 році і тоді ж був накритий Саркофагом. Сьогодні його накриває «Арка» – Новий безпечний конфайнмент. Це найбільша рухома конструкція у світі, створена спеціально для ЧАЕС.
 • «Рудий ліс» – територія так званого західного сліду, найпершого та найбільшого радіаційного забруднення. Про проїдемо повз місце, яке досі вважається найбруднішим в Зоні, перевіримо рівень на безпечній відстані і також побачимо наслідки лісових пожеж 2020го року.  
 • Місто-привид Прип’ять. Ми більше години будемо гуляти по спорожнілому місту, яке будували як зразково-показовий атом-град, спеціально для трудівників мирного радянського атома, у якому до аварії мешкали близько 50 тисяч людей. Сьогодні всередину будівель заборонено заходити через їхній аварійний стан. Гід розкаже і покаже Вам, яким місто було до аварії і що з ним стало сьогодні. Ми пройдемо зарослими стежками і подвір’ями Прип’яті, побачимо центральну частину з міськвиконкомом, готелем «Полісся», будинком культури «Енергетик» і торговельним центром, а також відвідаємо парк атракціонів із сумнозвісним Колесом Огляду, яке готували до урочистого запуску на Перше травня 1986 року.

18.00-19.00 – виїзд із Зони відчуження, проходження двох КПП і дозиметричного контролю.

21.00 Орієнтовний час прибуття до Києва, до станції метро «Шулявська».

ВАЖЛИВО!!!

 • зареєструватись на тур за три дні до поїздки і надіслати нам копію першої сторінки паспорта
 • взяти із собою в тур ПАСПОРТ!!!, копію якого ви надсилали для реєстрації (без документа неможливо пройти КПП на в’їзді в Зону)
 • мати в турі зручне закрите взуття, оскільки ми будемо багато ходити пішки, а також одяг, який максимально закриває тіло: довгі рукави, штани (без дірок), довгі шкарпетки (закриті щиколотки) – це вимога радіаційної безпеки, контроль на КПП і на маршруті
 • протягом туру обов’язкова наявність і використання масок (карантинна вимога через КОВІД)
 • особисту аптечку
 • мати при собі мінімум півтора літра води на одну людину: на нашому шляху не буде місць, де можна поповнити запаси води. За потреби, також візьміть з собою «перекус» (на КПП на в’їзді та виїзді працюватимуть кіоски з напоями, снеками та сувенірами)
 • радимо взяти сухі та вологі серветки для можливого використання під час санітарних зупинок
 • пауер-банк для зарядки телефонів: у Зоні слабке покриття, телефон у режимі постійного пошуку зв’язку швидко розряджається. До того ж Ви будете його багато використовувати для фото і відео
 • перевірте погоду напередодні поїздки і вдягнуться за погодою, візьміть з собою парасольку/дощовик у разі дощу

ЩО НЕ ТРЕБА БРАТИ В ТУР

 • алкоголь, наркотики, зброю, вибухівку і дрони
 • заборонено їхати в Зону в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, а також з похмільним синдромом. 
У вартість входить:
 • обслуговування туристичним автобусом;
 • екскурсійне обслуговування та супровід професійним гідом;
 • медичне страхування з розширеним пакетом на випадок захворювання на covid 19.

У вартість пакету не входить (відвідування за бажанням):

 • обід у їдальні ЧАЕС – 250 грн;
 • оренда особистого радіометра-дозиметра – 290 грн 
Транспортний засіб проходить обов’язкову передрейсову обробку (хімічну і миючу чистку, обробку поверхонь антисептичними засобами). В автобусі у вільному доступі знаходяться флакони з антисептиками. Обов’язковим є наявність і використання масок.

Тур організований разом із нашим партнером Богемія Сервіс. 

ВАЖЛИВО:
У випадку відмови від екскурсії більш ніж за 24 години здійснюється 100% повернення вартості подорожі.   Якщо клієнт відмовляється менш ніж за 24 години, здійснюється повернення 50% вартості подорожі.

Повідомити мене про наступну екскурсію:

Екскурсія на цей день не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Екскурсія поки не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Інші екскурсії гіда