“Це складний проект, і я не можу зараз стверджувати, що його буде реалізовано найближчим часом. Але ми спробуємо спроектувати вагон, який працюватиме на різних коліях. Так ми уникнемо зайвих пересадок”,— сказав Олександр Попов.

У світі вагони “два в одному” вже є. Для України такий проект — новаторство. Начальник Головного управління транспорту і зв’язку КМДА Євген Водовозов називає проект “легким метро”.

“Для нас це ідея майбутнього. Ми не можемо пустити потяг, який їздитиме кільцем навколо Києва, у мікрорайон. Проблема у значній різниці напруги, для електрички — це може бути 27 тисяч вольт. Зате реально зробити навпаки: пустити трамвай залізницею”,— розповів Євген Водовозов.

На першому етапі реалізації проекту планують прокласти трамвайну лінію на вул. Бальзака до кільцевої електрички. Там буде пересадка. А вже другий етап передбачає плавний перехід трамвая на залізничну колію. Таким чином потреба у пересадці автоматично відпаде. “Головне — спроектувати вагон, який зможе перемикатися з однієї напруги на іншу. Якщо досліди продемонструють, що це технічно можливо і вигідно, то проект реалізуємо максимально швидко”,— заявив пан Водовозов.

З найближчих перспектив — налагодження у столиці виробництва власних трамваїв на базі Крюківського вагонобудівного заводу. Той трамвайний парк, що має місто сьогодні, зносився на 84 %. Перші нові вагони з’являться на столичних коліях уже наступного року, обіцяють у Київській міськдержадміністрації.