«Цього року ми плануємо відновити увесь комплекс Пам’ятника Магдебурзького права. Буде реалізовано благоустрій території біля нижньої частини пам’ятника зі створенням пішохідної алеї від Пішохідного мосту до Поштової площі. Також є пропозиція відтворити джерело святої води, яке існувало ще з часів побудови Пам’ятника Магдебурзького права, у вигляді бювету. Є наміри і полагодити підземний перехід, розташований під проїжджою частиною, що веде на набережну Дніпра.

Окрім цього, ми плануємо провести конкурс на кращий ескіз пам’ятного знаку на Набережному шосе  на честь святкування 1025-річчя Хрещення Русі та відродити легендарну панораму «Голгофа» на Володимирській гірці. 

Є  і пропозиція обіграти сюжет води. Це не просто фантазія, така установка дійсно може бути, вона дає потужну струю, що розпилюється у повітрі і під певними кутами зору, коли люди знаходяться на набережній, виникає веселка. Вона може бути  як первинною, так і вторинною. Такий фонтан буде привабливим навіть у вечірній час, адже його водна пелена може бути використана для світло-лазерних проекцій, які чудово розсіюються на краплинах води. 

Оптимальними умовами для спостереження веселки є декілька годин після сходу, та декілька годин перед заходом сонця. Найкращою локацією для розміщення фонтану є набережна Дніпра, вздовж вул. Набережно-Хрещатицької, від Поштової площі до Гаванського мосту.

При цьому, з площі розташованої перед пам’ятником Магдебурзькому праву, спостерігатиметься частина дуги веселки. День літнього сонцестояння буде днем найдовшого спостереження веселки (понад 3 години). Після його проходження тривалість дня скорочуватиметься, і кожного наступного дня, скорочуватиметься час спостереження веселки, аж до закінчення сезону у вересні» — розповів про наміри директор Департаменту містобудування та архітектури Сергій Целовальник.