Поштова станція дала назву площі та станції метро.

У будиночку зараз знаходиться виставка, присвячена історії Магдебурзького права – самоврядування Києва.

Ворота міста

Будівля Поштової станції було першим київським довгобудом. Зводити її почали ще на початку 50-років ХIХ століття, але будівництво зупинила Кримська війна.

Повернулися до будівництва лише на початку 60-х, і в 1865 році Поштова станція почала приймати перші листи і відправляти в поїздки перших пасажирів.

У той час поштова служба Російської імперії, до складу якої входив Київ, була побудована таким чином, що поштові карети, диліжанси, були єдиним доступним способом з доставки кореспонденції. 

З Києва на поштових диліжансах можна було відправитися в будь-яку точку Російської імперії і навіть Європи. При поштовій станції були готель, телеграфний флігель, каретні ряди, і стайні.

З поштового станцією пов’язані імена багатьох видатних людей, які гостювали у Києві.

Хоча з часом поїздки на поштових диліжансах витіснили поїзда, Поштова станція проіснувала до 1919 року. 

Скромна краса

Жовто-білий будиночок був побудований в стилі класицизм. Симетричний, прямокутної форми будинок був скромно прикрашений карнизом, модильйонами (архітектурні деталі, що підтримують карниз), а вікна обрамлені арками.

На території Україні збережені Поштові станції велика рідкість. Будиночок має статус пам’ятника архітектури національного значення. У 1976-1982 роках його відреставрували.

У 2004 році на площі відновили старовинну церкву Різдва Христового, яку знесли в радянські часи. Ансамбль двох цих будівель повернув Поштової площі історичний колорит. 

Зараз у Поштовому будиночку розташована виставка, присвячена 300-річної історії самоврядування Києва. 

Виставка працює з 10.00 до 17.00 всі дні, крім неділі та понеділка. 

Тут можна побачити рідкісні фотографії старовинного Подолу, унікальні грамоти про дарування Києву Магдербурзкого права, вироби київських ремісників.