На гостей музею чекає фестиваль традицій карпатських етносів. В основі свята лежить давня, освячена віками традиція «мішання» овечих отар перед вигоном їх на полонину, під час обряду сільські газди надоювали «мірку» молока та варився овечий сир. Сільські громади відмічали дану подію як одне з найбільших свят, під час якого лунала музика, горяни у своєму  найкращому вбранні йшли у запальний танок. Під звуки трембіт отари у супроводі святково вбраних вівчарів на прудких гуцульських кониках під охороною велетенських вівчарок вирушали у гори, на полонини, назустріч сонцю

Головна подія Свята «Мішання  овець» – проводи вівчарів на полонину

У програмі: концерт фольклорних колективів, Майстер-класи та дегустація гуцульських, угорських, молдовських, румунських та інших Страв, а також ляльки-мотанки, розпис писанок, виготовлення традиційного українського вінка, косарські змагання (клепання коси, відправка на луки, сінокіс); всі бажаючі можуть взяти участь у приготуванні на вогні бринзи, сиру, вурди, сироватки, баноша, бограча. Ярмаркова програма від майстрів Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської  та Чернівецької областей; Нагородження переможців конкурсів. Розіграш призів – подарункових сертифікатів від туристичної компанії “Унікальна Україна”.

Початок Свята о 12:00 на експозиції «Карпати» (працюють волонтери).

Програма свята   (переглянути)

Дістатися до музею можна маршрутними автобусами №№ 172, 156, тр-с № 11 (від М «Либідська») або на таксі.

Приходьте у етнічному вбранні!

Карпати

Організатори: Національний музей народної архітектури та побуту України, ПА «Студія Мистецьких Ініціатив», Музей козацьких Страв (strava.do.am), ПП «Багатир», Туристична компанія «Унікальна Україна».

Партнери Свята: Село 10 музеїв Колочава, Музей вина родини Полушко, ПП «Багатир»