Пам’ятник мав з’явитися ще до 200-літнього ювілею митця. І тільки через три роки за сприяння КМДА його встановили. Додамо, скульптура поета була виготовлена в Польщі й перевезена до Києва.

Автор пам’ятника — польський скульптор Станіслав Радванський вважає за честь, що саме йому довірили увічнення у Києві пам’яті Юліуша Словацького. “Думаю, кожен митець мав би за честь спорудити пам’ятник саме Словацькому. Це, наприклад, як у театрі зіграти роль Гамлета”, — зазначив пан Радванський.

Літературознавці зазначають, що пам’ятник дуже близький до образу поета. До того ж, він гарно вписується у міський ландшафт і стоїть у місці, уже відзначеному польським акцентом — біля костелу Святого Миколая. Опікуватися монументом буде Київське національно-культурне товариство поляків. Тут уже сформувалася група людей, що зголосилась слідкувати за благоустроєм території навколо пам’ятника. Зауважимо, хоча у Києві поет не був ні разу, та у своїх творах він тепло й патріотично відгукувався про столицю України.