м.Київ                                                                                                                                                                                                       

23 вересня 2020 р.

 

  У Києві з 07 до 23 вересня 2020 р. у приміщенні Київського державного коледжу туризму та готельного господарства відбувся семінар для гідів Kyiv Guide Workshop 2020. Це вже четвертий подібний захід, організатором якого виступило Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації у рамках виконання «Міської цільової програми розвитку туризму в місті Києві на 2019-2021 роки». За результатами семінару учасники отримали практичний досвід та нові навички щодо надання екскурсійних послуг під час кризи та карантин.

Доповідачами семінару були вітчизняні та зарубіжні експерти. Всього у заході взяли участь десять спікерів, в тому числі — два іноземних, а також було проведено п’ять практичних занять.

Семінар Kyiv Guide Workshop 2020 розпочався з вітальних слів Марини Радової, начальника Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації.

Під час семінару відбулася дискусія на тему “Етика в роботі гіда”, модератором якої був Арсеній Фінберг, засновник екскурсійного бюро “Цікавий Київ”. 

 Сьогоденні проблеми про вирішення кризових ситуацій під час екскурсійної діяльності, а також дотримання правил безпеки туристів стали предметом виступів та дискусій. Гіди поділилися надбаним за період карантину досвідом стосовно альтернативних проектів та видів діяльності.  

Спікер з Ізраїля Зеєв Волков провів практичне заняття  на тему “Робота з конфліктними та травматичними ситуаціями у створенні екскурсiйних продуктів” на прикладі екскурсії Бабиним Яром. У доповіді з аналізом проблеми він надав свої рекомендації слухачам.

Учасники семінару покращили навички на практичних заняттях з акторської майстерності та конфліктології під час екскурсій.

За круглим столом зустрілися туристичні оператори та гіди Києва. Обговорювали нагальні питання та умови співпрацювання в майбутньому.

В’ячеслав Полiновський, директор AIR Academy провів практичне заняття зі створення відео контенту для формування попиту на туристичні послуги в м. Києвi.

Експертка з охорони культурної спадщини, Анна Бондар, провела круглий стіл на тему збереження пам’яток історії та архітектури міста.  

Спікери з Кривого Рога, експерти туристичної агенції “Дангион КР”,  провели практичне заняття щодо особистої безпеки та  організації заходів безпеки для активних та екстремальних турів.

Запрошений іноземний спікер з Польщі Борис Тинка поділився цікавою інформацією про очікування iноземних туристiв вiд Києва та України.

Софія Грабовецька, засновниця агенції Walk-n-talk  розповіла про нові формати екскурсійних продуктів під час кризи, а Альона Калетинська, гід з Одеси, повідомила про  альтернативні види діяльності гідів та про інші проекти, які можуть бути вигідними гідам під час пандемії.

Гео Лерос, завдяки проектам якого місто Київ прикрашають численні мурали, розповіли про формування нового погляду на туристичний образ мiста, зокрема роль стріт-арту у формуванні туристичних маршрутів.

Після закінчення заходу учасники отримали сертифікати та привітання від Управління туризму та промоцій КМДА.

 Результати Kyiv Guide Workshop 2020  вагомі: підвищення кваліфікації гідів, подальше згуртування професійної спільноти, створення та планування нових цікавих екскурсій Києвом, здобуття нових навиків та можливість створювати нові туристичні продукти.