У Києві з’являться природні ландшафти найвищих гір Західної Європи — Альп, але в мініатюрі. Офіційна австрійська делегація на території Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка вчора заклала символічний камінь у створення Альпійського саду. Перші рослини і насіння вже привезли до Києва з Австрії. Нині їх вирощують в оранжереях ботанічного парку, а згодом  вони ростимуть на відкритій території. Реалізувати проект планують за два роки.

Для Альпійського саду виділено площу в один гектар, але з урахуванням зонування території. Директор Австрійського державного відомства садів і парків Бригітте Манг пояснює: «Ми представимо різноплановий природний світ наших гір. Тут якраз є і пагорб, і рівнина, тому легко відтворяться хвойні ліси, альпійські луки з чагарниками та різнотрав’ям. Будуть навіть кам’яні брили, з яких проростатимуть квіти… Але для цього потрібні час і терпіння».

Спікеру австрійського парламенту Барбарі Праммер ділянка для Альпійського саду теж сподобалася. «Думаю, тут вдасться зробити гарний сад. Я сама не живу в горах, але доволі близько до них. Як на мене, ця ділянка підходить для проекту. Тут усе добре ростиме. Сподіваюся, зовсім скоро ми зможемо відкрити тут уже готовий сад»,— сказала Барбара Праммер.

Голова КМДА Олександр Попов готовий підтримувати не лише цю ідею, а й інші. «Матимемо в Києві клаптик Австрії з альпійською природою. Це чудовий приклад для всіх посольств у нашій країні. Ми навіть готові вкладати кошти міського бюджету в такі проекти»,— зауважив Олександр Попов.

Урочиста церемонія закладання саду відбувалася під мекання альпійського цапа. Саме він (у буквальному значенні) передавав дух і запах австрійських гір. За побажанням посла, цапа привезли на подію з Чернігівщини. Пузик (так звати тварину) залишиться жити в ботанічному парку, йому підшукають кізочку та оселять в Альпійському саду.

Українського саду в Австрії поки що немає. Але Барбара Праммер обіцяла привезти таку ідею у свою країну. А ще — відвідувати час від часу Альпійський сад у Києві.

У планах ботанічного саду — створення колекції «Сади світу». Альпійський сад — це початок. Заплановано посадити японський, китайський та інші сади. Ми хочемо показати цими композиціями не лише природу іншої країни, а і її культуру, філософію, традиції»,— розповіла «Хрещатику» директор ботсаду імені Миколи Гришка Наталія Заіменко.