Триптих про Мазепу, або Таємниця мовчазних ангелів
Частина коштів з прибутку буде передана на ЗСУ.
Яке дивне сплетіння людських доль поєднав у собі Печерськ!
В одному з будинків тут гостював художник Ілля Рєпін, який працював тоді над картиною «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», в іншому — набиралося розуму останнє кохання Лесі Українки, а поруч демонстрував свою майстерність відважний авіатор Сергій Уточкін.
Саме тут зводилися небачені у Києві храми, і тут же вони легковажно руйнувалися. Тріщали їхні стіни, прикрашені янголами, зникали дзвіниці, сірим попелом падали на землю золочені ікони. І лише одне залишалося незмінним — світлі води древньої і вічно молодої ріки …
Про все це — на моїй екскурсії «Триптих про Мазепу, або Про що мовчать ангели». Так, про Мазепу під час прогулянки ми згадаємо не раз, адже важко знайти в історії особистість, яка була б настільки легендарною і настільки таємничою, ніж наш гетьман.
Грошей на розбудову Києва Іван Степанович ніколи не шкодував, але його найдорожчий проект знаходиться все-таки на Печерську. Це мур довкола Лаври, який обійшовся Мазепі у мільйон золотих, і за яким опісля його понад триста років проклинали …
Як на мене, мандрувати Печерськом — немов захоплюючу книгу читати! A «читатимемо» ми її від Арсенальної площі аж до каплиці з архангелами на дніпровській кручі.
Взагалі, то не просто каплиця. То рідна дитина відомої української майстрині, хоча, кажуть, дітей у жінки ніколи не було. Нехай собі кажуть. Колись я мала щастя спілкуватися з нею, тому сьогодні добре знаю, про що мовчать оті старші ангели .
P.S. По секрету: будьте готові отримати від них невеличкий особистий подарунок)