Учора в Парку партизанської слави відбулися урочистості. Ветерани, учасники Великої Вітчизняної війни, звичайні кияни прийшли з квітами до пам’ятника Іванові Кожедубу. 8 червня грозі німецької авіації виповнилося б 90 років.

“Він був людиною і бійцем унікального духу. Це найкращий взірець для льотчиків багатьох поколінь. З жовтня 1943-го Кожедуб громив уславлених німецьких асів. Тільки-но в небі з’являлася його бригада, динаміка польотів фашистської авіації різко падала”,— розповів професор кафедри повітряних сил Національного університету оборони України Михайло Крюков.

За словами заступника голови КМДА Віталія Журавського, річницю дня народження славетного українця святкують уперше і за відповідним указом Президента. “Останніми роками ім’я Івана Кожедуба було дещо забуто, і дуже несправедливо. Адже це справді непересічна особистість, справжній герой, який відважно обороняв нашу країну і свободу. Кожедуб брав участь і в боях за Київ. До 25 років він став тричі Героєм Радянського Союзу. Про таку людину слід знати і пам’ятати, особливо молоді. Наступне покоління потрібно виховувати на його прикладі”, — сказав Віталій Журавський.

Присутні на заході учасники війни подякували за достойне вшанування героя. “Іван Кожедуб гідний такого свята. Наші бійці та льотчики виявили неймовірний героїзм в екстремальних умовах. Близько 500 пілотів спрямували свої палаючі літаки на ескадрильї ворожих військ, ще 600 таранили ворожі екіпажі просто у повітрі”,— поділився спогадами генерал-майор авіації, Герой Радянського Союзу Іван Селіванов.
Учасники заходу також поклали квіти на могилу Невідомого солдата і вшанували загиблих хвилиною мовчання.