До XVIІ ст. місцевістю Святошин володіли київські монастирі. Лише в 1619 році польський король Сигізмунд ІІІ передав їх у власність міщан. З 1897-го Святошин був відомий як дачне селище. Тут тримали дачі досить заможні городяни. Близько 1910 року був аеродром, над яким пілот П. Нестеров робив знамениту “мертву петлю”. З 1923-го Святошин увійшов до міської смуги Києва. Радянська влада використовувала район в основному для оздоровчих процедур. Проте в 1940 р. поряд побудували Авіамістечко, а з кінця 50-х рр. ХХ ст. почалася розбудова житлового комплексу Академмістечко, де також концентрувались науково-дослідні інститути АН УРСР.

Південно-західна частина району відома під загальною назвою Борщагівка (можливо, назва походить від трави борщівки). Перші поселення тут виникли в другій половині ХІІІ ст., а вже в XVII ст. тут існувало п’ять сіл, які належали київським монастирям.

В 1836 р. Іван, Мусій та Єгор Галагани, осівши на заході від Києва, заснували свій хутір. Досі ця місцевість називається “Галагани”. Лише в 1940-х рр. хутір забудували промисловими об’єктами.