У п’ятницю голова КМДА Олександр Попов разом із керівництвом Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка урочисто відкрили пам’ятник відомому українському актору, режисеру, засновникові театру Гнату Юрі. Пам’ятник митцеві встановлено у сквері поблизу театру. Гнат Юра, який керував театром протягом 44 років, постав в образі бравого солдата Швейка, одного з улюблених персонажів. В творчому доробку Гната Юри — 200 постановок і 100 ролей української та світової класики. Та головне — йому вдалося зберегти театр у найскладніші часи війни, коли “франківцям” навіть довелося евакуюватися з Києва.

“Ми високо цінуємо внесок Гната Юри в розвиток театру. Він багато зробив для того, аби театр імені Івана Франка та Україну знали в світі”,— сказав голова КМДА Олександр Попов. Нинішній художній керівник театру Богдан Ступка зазначив, що Гнат Юра був геніальним актором і геніальним художнім керівником, який понад 40 років, обдурюючи радянську владу, вів театр до європейської культури. “Ми продовжуємо традиції Гната Юри та робимо європейський театр, на сцені якого має бути репертуар з усього світу”,— запевнив Богдан Ступка.

Меценатом спорудження бронзового пам’ятника митцю виступив спонсор Юрій Коптєв, а над втіленням ідеї працювали скульптори Володимир та Олексій Чепелики. Встановлення скульптури підтримала міська влада, яка здійснила благоустрій та реконструкцію скверу. На церемонії відкриття був і Почесний громадянин Києва, син Гната Юри — Юрій Юра. “Батька часто шанували за життя,— пригадує він.— Проте сьогодні особливий день: він постав у бронзі в образі солдата Швейка, і відтепер буде стояти на варті театру”. За життя Гнат Юра мешкав навпроти скверу, а сьогодні даруватиме гарний настрій відвідувачам театру. З легкої руки “франківців” у пам’ятника вже з’явилася прикмета: якщо потерти бляху на ремені Швейка, буде удача.