Сюди вам буде цікаво не лише зводити друзів, що приїхали з інших міст чи країн, а й сходити самим.

Саме тому INSIDER підготував для вас підбірку з п’яти маловідомих музеїв Києва, які обов’язково варто відвідати киянам та гостям столиці.

1.   Музей іграшки

Адреса: Кловський узвіз, 8

Режим роботи: Вівторок-П’ятниця 10:00-18:00

Субота 10:00-17:00

Вартість вхідних квитків: Дорослі – 10 грн. Діти, студенти – 5 грн.

Вартість екскурсії (група до 15 осіб) – 25 грн.

 

 

 

 

Сам музей розташовується в приміщенні школи, він невеликий – складається з трьох залів, але надзвичайно цікавий. Цей музей обов’язково сподобається відвідувачам усіх вікових категорій, а дорослим, можливо, навіть більше, ніж дітям. Адже тут ви знайдете усі такі до болю знайомі вам іграшки дитинства – гумових Чебурашку та крокодила Гену, механічного ведмедика, що бахкає тарілками, фарфорових та паперових ляльок, радянські залізні машинки і багато чого іншого. Ідучи сюди, захопіть хустинки, аби витерти самотню сльозинку з щоки, коли згадаєте своє “щасливе дитинство”.

Тут зібрана колекція іграшок від 30-х років ХХ століття і до 2000-х років, а одна зала повністю присвячена етнографічним лялькам та українським народним іграшкам з дерева, глини, сиру, трави й соломи.

Деякі іграшки є справжніми раритетами. Наприклад, тут виставлені лялька та пупс-африканець, що належали сім’ї лікаря Богомольця, функціонуюча модель парового двигуна, іграшкова піонерська залізниця, конструктор “Червона площа” та перший радянський трансформер “Від коня до трактора”.

Радимо відвідувати музей обов’язково з екскурсією, адже багато іграшок мають дуже цікаву історію – ви дізнаєтесь, чому раніше ляльок не можна було купати, як іграшка слугувала ідеологічним інструментом в Радянському Союзі, чому іграшки з Китаю не такі вже й погані та як виготовити самостійно українську народну іграшку з природних матеріалів.

 

2. Музей вторсировини

Адреса: вул. Степана Сагайдака, 112

Режим роботи:

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00

Вартість вхідних квитків:

Безкоштовно

 

 

 

 

Цей музей знаходиться на території Київської фабрики з переробки вторсировини “Київміськвторресурси” у двадцяти хвилинах пішої ходи від метро Лівобережна. Міський транспорт сюди навряд чи ходить, місцеві жителі ніколи не чули про цей завод, а тому вам доведеться самостійно відшукати його у далеких закутках Дніпровського району.

Аби потрапити до музею, необхідно звернутися до охоронців, і один з них проведе вас до експозиції, а також відповість вам на всі питання щодо виставки, оскільки саме охоронці в основному наразі підтримують функціонування експозиції.

Під відкритим небом зібрані старовинні речі – статуетки, ікони, бюсти Леніна, картини, піаніно ХІХ століття, перший номер газети “Правда” 1912 року, дерев’яні скрині та заступи, – все це було викинуте на смітник попередніми власниками і дбайливо збережене працівниками фабрики з переробки вторсировини.

Частина експозиції розташована під відкритим небом, а найбільш цінні експонати – в маленькому будиночку на території заводу. На жаль, більшість речей псуються під дією природних сил, адже спеціально обладнаного приміщення для них немає, хоча деякі з речей є справжніми раритетами минулих епох.

 

3. Музей авіації

Адреса: вул. Медова, 1

Режим роботи: Середа – Неділя 10:00-17:00

Вартість вхідних квитків: Дорослі – 20 грн. Діти, студенти – 10 грн.

Вартість екскурсії – 100 грн.

 

 

 

 

 

Цей музей вражає як красою, так і масштабністю своєї експозиції, проте тут рідко буває багато відвідувачів. Недалеко від аеропорту “Жуляни” знаходиться Музей авіації, де представлено більше 80 експонатів: пасажирські та бойові літаки, гелікоптери, авіадвигуни та різноманітна інша авіатехніка.

Тут є перший літак-розвідник, що був виготовлений в Україні, винищувач “Як”, на якому “літав” Леонід Биков у фільмі “В бой идут одни старики”, гідролітаки, бомбардувальники, експериментальні моделі, важкі транспортні гелікоптери та багато інших рідкісних експонатів.

Також є можливість за додаткові кошти зайти всередину та посидіти за штурвалом деяких літаків і гелікоптерів, щоправда не намагайтесь торкатись жодної з численних кнопочок на пульті авіакерування – у жіночки-наглядачки дуже гострий слух і дуже гучний крик.

Але, безумовно, музей вартий відвідування – тут буде надзвичайно цікаво як тим, хто щось розуміє в авіації, так і повним профанам у цій галузі.

 

4. Музей історії туалету

Адреса: вул. Рибальська, 22

Режим роботи: Вівторок – Неділя 10:00-18:00

Вартість вхідних квитків: Дорослі – 15 грн. Діти, студенти – 10 грн.

Вартість екскурсії – безкоштовно

 

 

 

 

 

Якщо ви любите історію, але вам нудно вкотре слухати про петрогліфи Кам’яної могили – сходіть в музей історії туалету. Екскурсії тут відбуваються на початку кожної наступної години і є дуже цікавими та пізнавальними.

Тут ви дізнаєтесь не лише захоплюючу історію розвитку вашого домашнього улюбленця, а й почуєте живописну повість про розвиток уявлень людини про гігієну від третього тисячоліття до нашої ери і до сучасних днів.

Тут ви дізнаєтесь, чому римляни любили обговорювати нагальні проблеми в громадських туалетах, звідки взялося слово “параша” і хто така людина-туалет. Ви дізнаєтесь, що ми зобов’язані Леонардо да Вінчі не лише його художньою творчістю – саме він вперше вигадав туалет зі зливом води, щоправда дуже випередив свій час і його ідеї залишились лише на папері.

Тут представлені вази, чаші та унітази різноманітних типів, розмірів та конфігурацій, і навіть є унітаз з зображенням Анатолія Борисюка, як би це дивно не звучало.

 

5.    Музей залізничного транспорту

Адреса: 14 колія залізничної станції Київ-Пасажирський

Режим роботи: Понеділок – Неділя 9:00-18:00

Вартість вхідних квитків: Дорослі – 16 грн. Діти – 12 грн.

Вартість екскурсії – 70 грн.

 

 

 

 

 

Можливо, це буде відкриттям навіть для корінних киян, але цей музей сховався прямісінько на залізничному вокзалі столиці – він знаходиться на 14 шляху Південного вокзалу.

Музей залізниці буде цікавим для дорослих, адже більшість експонатів мають цікаву історію та історичну цінність, і для дітей, бо тут можна чіпати все руками, заходити в вагони, валятись на диванах, натискати всі кнопки та смикати важелі – тут немає суворих бабусь-наглядачок, які будуть стежити за вами своїм нищівним поглядом.

Тут ви зможете посидіти за столом, за яким був затверджений попередній текст угоди про об’єднання УНР та ЗУНР, зможете відвідати вагон-салон розрахований всього на двох осіб, в якому їздив на літній відпочинок до Криму Володимир Щербицький. Не забудьте також заглянути в міні-бар вагону особливого призначення та уявити себе Столипіним, що здійснює свою останню поїздку потягом до Києва, де буде убитий в 1911 році. Цей самий потяг пізніше брав участь у Брусилівському прориві, а пізніше возив Троцького, Калініна і Сталіна.

Можливо вам навіть пощастить, як журналісту INSIDERа, і ви зустрінете там чарівного сталініста, який вас не відпустить, допоки не розповість детально про особливості кожного потяга і не посвятить вас в декілька дивовижних конспірологічних теорій.

Як бачите, в Києві існує безліч надзвичайно цікавих музеїв, про існування яких ви, можливо, навіть не здогадувались. Не обов’язково проводити свої чергові вихідні у безцільному блуканні Хрещатиком – шукайте нових вражень, знайомств та відкривайте заново для себе своє власне місто.