Вони вбрані у сучасне, а більшість і не пам’ятає, якою була та радянська мода. Та всіх до одного приваблює тема цієї недільної екскурсії. Арве – корінний норвежець. Хлопець живе в Україні третій місяць. Екскурсія в СРСР – ще один розділ його дипломної роботи. Та поки що все відоме про радянське минуле молодого історика відверто лякає.

Арве Хансен, учасник екскурсії:

– Коммунизм, конечно, большевики, меньшевики, борьба за власть, две революции и война, конечно.

Гід роздає квитки і обіцяє – за кілька годин вона покаже позитивний і навіть дивакуватий Київ доби СРСР.

Ганна Андрусик, екскурсовод:

– Сейчас распространено говорить, что все было плохо-плохо. Мы будем стараться вспоминать че-то прикольное и прочее-прочее.

Оперний театр, Софійська площа, будівля СБУ – в екскурсійному плані чимало монументальних зупинок. Та перше і найколоритніше у програмі – це столичний дворик. Гід щедра на пікантні подробиці.

Аркадій Іванович просто не може стриматися. Він виріс на цьому п’ятачку. Каже, тоді у кожному такому закутку по-справжньому жили, тепер – лише ночують.

Аркадій Рєпін, киянин:

– На праздники, на майские, на октябрьские, столы накрывали, выходили и мы праздновали. А когда зима была, здесь делали большой каток и катались на этом катке во дворе.

Із гастрономами, пропагандами, грандіозними будівлями та просто цікавими історіями. Радянська столиця не менш колоритна, ніж Київ князівської пори. А до приємної прогулянки та історичної розповіді – екскурсантам ще й благодійний бонус.

Валерія Мікульська, кореспондент:

– За ось таку перепустку в радянський Київ кожен з учасників екскурсії заплатив 60 гривень. Усі зібрані гроші підуть на добру справу. А саме – на перший в Україні психологічний санаторій для дітей. Його відкриють у Чернігові уже наступного літа.