Ініціатором створення дошки став Ігор Лобортас, голова Класичного ювелірного дому “Лобортас”. “Ми повідомили світу, що Київ причетний до великого імені, еталону ювелірної справи, роботи якого високо оцінюють найбільші аукціонні будинки світу. Він був надсучасним майстром своєї справи, — розповідає меценат. — Крім того, Фаберже має ще один зв’язок з Україною. Коли в кінці ХIX сторіччя знайшли керченські прикраси, він взявся полагодити їх безкоштовно. Багато невеличких речей ювеліра є у антикварних магазинах України, а в музеї Київського метрополітену зберігається подарунок — підсклянник та ложка від Фаберже”.

Карл Фаберже знаменитий на весь світ завдяки своїм прикрасам у формі яйця. Ювелір і його помічники робили унікальні витвори мистецтва, покриті зовні емаллю, а всередині, у жовтку з матового золота, знаходилася золота курочка, в якій — рубінова корона. Перше яйце Фаберже зробив в 1885 році на замовлення царя Олександра III. Імператор підніс його як пасхальний сюрприз своїй дружині. Найдорожче — Ротшильдське яйце Фаберже — було продане за 18 мільйонів доларів, середня ціна на великі яйця Фаберже починається від 2-3 мільйонів доларів.

“Фаберже створював речі не лише для царських родин. Щороку він виготовляв 10 маленьких великодніх яєць, які продавали в магазинах за доступною ціною — 3 рублі 50 копійок. В робочих родинах дуже популярною була традиція купувати дівчатам на Великдень такі яйця, і коли їх назбирувалось багато, то на намисто одягали всі яйця Фаберже — це було їх придане”, — розповідає Ігор Лобортас. Ескіз дошки, за ідеєю мецената, втілював скульптор Сергій Панченко. “Портрет Карла Фаберже знаходиться у формі стилізованого яйця, в центрі якого — роки життя і смерті. Зверху — список міст, де він жив і де були розміщені салони-магазини, над головою Фаберже — герб Російської імперії, а внизу — зображення будівлі, в якій знаходилася київська майстерня-крамниця”, — описав дошку “Хрещатику” скульптор Панченко. “Це відома постать, тож мерія відгукнулася на благородну справу вшанування пам’яті видатної людини, пов’язаної з Києвом, — сказав на відкритті дошки заступник голови КМДА Леонід Новохатько. — Поціновувачі прикрас та ювелірного мистецтва знають Карла Фаберже, його творчість відома далеко за межами Києва. Наші гості з інших країн напевно прийдуть сюди і будуть сприймати нашу столицю як європейське місто”.