Чорний П’єро — одна з найяскравіших ролей Олександра Вертинського. На жаль, сьогодні цей образ зберігся лише на світлинах. Щоб життя Чорного П’єро лишилося в пам’яті рідного міста, його палкі шанувальники організовують благодійний аукціон. На зібрані кошти планують встановити пам’ятник уславленому киянинові на розі Андріївського узвозу і вулиці Боричів Тік.

Ідейником аукціону став колекціонер Олександр Брей. Він називає себе палким шанувальником Вертинського, чия творчість запала йому в душу ще з дитинства. “Мені дивно, що Київ досі не має пам’ятника свого славного земляка,— з гіркотою каже Олександр. І з яким би митцем я не спілкувався, ще жоден не відмовився внести свою частину в цю справу. Художники без питань дали свої роботи на аукціон”. Для аукціону Олександр Брей відібрав картини російських та українських живописців минулого сторіччя та кількох сучасних художників і скульпторів. Загалом відібрано 168 лотів. Це роботи Яблонської, Грищенка, Фалька, Коровіна, Чичкана, Пояркова та інших.

Організатори підрахували, що для пам’ятника потрібно зібрати 1 млн грн. Чи достатньо 168 картин для благородної мети, поки що невідомо. Аукціон відбудеться 11 грудня. Частину зібраних коштів колекціонер Олександр Брей вкладе в спорудження пам’ятника. Якщо зібраних коштів буде достатньо, то вже за рік-півтора кияни зможуть побачити бронзового Вертинського на Подолі. Скульптор Микола Олійник, який робитиме пам’ятник, вже намалював два ескізи. Один — Вертинський в образі П’єро, інший — естет, витончена натура. “Остаточний варіант бронзового монумента в уяві ще не вималювався,— каже скульптор.— Образ може змінюватися безкінечно. Головне — вчасно зупинитися і сказати “досить”. Головна вимога, яку ми погодили з Олександром Бреєм, така, щоб скульптура Вертинського була вертикальною. Адже Вертинський передусім актор. А актор несе свою місію перед глядачем стоячи”.

Отож, якщо все буде за планом, то вже наступного року неподалік Проні Прокопівни стоятиме символ богемного життя Києва початку ХХ сторіччя — бронзовий Олександр Вертинський.