1. Вал «Косого капоніру»

 

Під час будівництва зони гостинності біля НСК «Олімпійський» було зруйновано вал «Косого капоніру», який був частиною історичної та архітектурної пам’ятки «Київська фортеця». Руйнування валу відбулося навіть не зважаючи на висновки обстеження технічного стану, згідно з якими  знищення земляних валів по західному фасаду може привести до деформаційних явищ й самої споруди «Косого капоніру».

КМДА навіть створила комісію з розгляду питань, пов`язаних з проведенням НСК «Олімпійський» будівельно-монтажних робіт на території земельної ділянки історико-архітектурного пам`ятника-музею «Київська фортеця». Однак, питання на той час вже втратило актуальність, адже вал вже був фактично зруйнований. Зараз стосовно цього інциденту триває судовий розгляд, а мерія днями пообіцяла зробити до Євро-2012 реставрацію «Госпітального укріплення» історичної та архітектурної пам’ятки.

 

 2. Андріївський узвіз

Одна з найвідоміших старовинних вулиць Києва – Андріївський узвіз –  незабаром буде реконструйований, після чого, за думкою деяких експертів, може втратити свою історичну цінність. Планується поміняти комунікації, 60% бруківки та пофарбувати фасади. У планах також облаштування ліфту, який підійматиме відвідувачів на гору біля будівлі «Замку Ричарда». На цьому оновлення історичної частини Києва не закінчиться, адже вздовж всієї вулиці поставлять різнокольорові ліхтарі. 

У зв`язку з реконструкцією Андріївського узвозу, почати яку планується 20 вересня, приберуть з вулиці й її постійних мешканців. Художників та народних майстрів переселять на Пейзажну алею. Як говорять у  Подільській райадміністрації,  там вони і залишаться після реконструкції. Працювати художникам та торговцям на Андріївському узвозі дозволять лише у вихідні. 

3. Готель «Лейпциг»

 

Восени 2009 року  компанiя ISTIL Real Estate завершила угоду з придбання за $35 млн. порожнього будинку на вул. Прорiзнiй, 24/39 у Києвi для розвитку проекту чотиризiркового готелю «Лейпциг». Вiдкриття чотиризіркового готелю «Лейпциг» на 180 номерів планується у 2012 році до початку проведення в країні Євро-2012.

Однак, слід нагадати, що дана споруда побудована ще  в 1899-1902 р. в стилі неоренесансу  за проектом архітектора Карла Шимана на замовлення торговця мисливською зброєю Петра Григоровича-Барського. Вежа цієї будівлі вважається одним з найгарніших зразків неоренесансну. В свій час будівля була найвищим житловим будинком міста. Її висота від цоколя до верхівки вежі складала більше 40 м. Цей розкішний особняк з багатим декором порожній з 1990-х років. До цього перші два поверхи тут займав ресторан з німецькою кухнею «Лейпциг». 

І хоча нові власники будівлі запевняють, що компанiя зобов’язалась зберегти «Лейпциг», як пам`ятку архiтектури, але вже відомо що у первісному вигляді будівля не збережеться, тому що під нею вже будують паркінг та допоміжні приміщення для інженерного обладнання. 

4. Лікарня «Охматдит»


30 серпня почалось переселення трьох відділень у дитячій лікарні «Охматдит», яке має закінчитися 9 вересня. Три лікувальні корпуси, серед них інфекційний та для тяжкохворих – ущільнюють. Причина – будівництво  нового корпусу та готелю до Євро-2012.

Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ»  – багатопрофільний діагностично – лікувальний заклад, який надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу та є найбільшою дитячою лікарнею в Україні. Її історія  розпочалася у 1894 році, коли на кошти видатного мецената Миколи Терещенка у Києві було відкрито Київську безоплатну Цесаревича Миколая лікарню для чорноробів та незаможних людей. Розробкою проекту займався відомий архітектор академікВолодимир Ніколаєв.

5. Ковзанка «Крижинка»

 

У жовтні 2010 КМДА дозволила НСК «Олімпійський» знести льодову ковзанку «Крижинка» та тенісні корти задля будівництва зони гостинності поруч із стадіоном, у якій буде невеликий парк і місця для відпочинку вболівальників. У свою чергу Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту обіцяло після Євро відбудувати на тому ж місці ковзанку та тенісні корти.Обіцянка була зумовлена тим, що «Крижинка» з 70-х років була одним з найулюбленіших місць відпочинку киян. Проте, вже наприкніці березня поточного року віце-прем`єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що «відновлення там не буде». Замість цього Колесніков пообіцяв Києву дві нових ковзанки. У підсумку, замість «Крижинки» була збудована одна ковзанка «Льодова Арена» за адресою вул. Міста Шалетт, 6.