20-23 грудня 2019 року в «Президент Готелі» (м. Київ, вул. Госпітальна, 12) пройшов навчальний семінар-тренінг з підвищення кваліфікації гідів та екскурсоводів Києва та Київського регіону LevelUpvol.3: «Покращення якості екскурсійних послуг та ефективна взаємодія між гравцями ринку екскурсійних послуг м. Києва».


У програмі виступили вітчизняні та зарубіжні експерти: Дмитро Калганов – головний спеціаліст відділу організації туристичної діяльності Управління туризму та промоцій КМДА, Антон Тараненко від Київської Туристичної Асоціації, тренер Гіта Вігуле – член правління Асоціації професійних гідів Латвії, заступник члена правління FEG, Маргарита Араджионі – тренер WFTGA та Всеукраїнської Асоціації Гідів, скап-сесія з Мар’ян Білайчіч – представник Всесвітньої федерації туристичних асоціацій гідів WFTGA у Східній Європі, голова Словацької Асоціації туристичних гідів SSSCR, Яніна Гаврилова – голова правління Всеукраїнської Асоціації гідів ВАГ, В’ячеслав Арещенко – тренер ВАГ, член Європейської Асоціації гідів-інтерпретаторів, Милана Онисько – тренер ВАГ, Віктор Булаєв – заступник директора Департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ України, Ярослав Вус – голова Всеукраїнської спілки парамедиків, Олена Чернега – в. о. директора Комунального підприємства «Київський міський туристично-інформаційний центр», Олександр Боскін – юрист. Спікери розповіли про тенденції розвитку туризму в Європі, особливості роботи та основні вимоги до гідів в цих країнах, навчили наших слухачів термінології, працювати тільки з точними фактами, укладати взаємовигідні угоди з партнерами, провели нетворкінг, лекції-тренінги з інтерпретації культурної та природної спадщини, з надання першої домедичної допомоги туристам, як поводитись гіду в екстремальних ситуаціях та контактувати з поліцією та службами допомоги, співпрацювати з туристично-інформаційними центрами.
Гіди з різних регіонів України (Віталій Сивак з Миколаєва, Володимир Казаков з Кривого Рогу) провели майстер-клас з презентацією екскурсійних продуктів свого регіону, поділились досвідом створення та проведення авторських екскурсій, розвитком промислового туризму.
За чотири дні під час проведення круглих столів було розроблено та підписано дві резолюції: «Співпраця гравців ринку екскурсійних послуг» між представниками музеїв м. Києва (Національний заповідник «Софія Київська», Національний музей Голодомору-геноциду, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний музей народної архітектури та побуту України) та Всеукраїнською Асоціацією гідів ВАГ, «Безпека туристів у місті» між представниками Департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ України, Всеукраїнської спілки парамедиків, Комунального підприємства «Київський міський туристично-інформаційний центр» та Всеукраїнською Асоціацією гідів ВАГ.
По закінченню заходу учасники отримали сертифікати та привітання від Управління туризму та промоцій КМДА.
Туристичні гіди Києва вже третій рік поспіль беруть активну участь у семінарах-практикумах з різних актуальних тем туристичної сфери, навчаються та переймають досвід колег.
Даний захід пройшов безкоштовно в рамках виконання «Міської цільової програми розвитку туризму в місті Києві на 2019-2021 роки» за підтримки Управління туризму та промоції КМДА. За результатами семінару учасники отримали практичний досвід та нові навички щодо надання екскурсійних послуг і відповідні сертифікати. Тренінг не закінчується сертифікатом, гідам треба навчатися на протязі всього життя.

Організатори: Управління туризму та промоцій КМДА, Всеукраїнська Асоціація Гідів, Київська Туристична Асоціація.