Наразі Лук’янівський народний будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення. Це двоповерхова споруда, під якою є ще два підземні поверхи. За словами заступника гендиректора з наукової роботи Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій Галини Савчук, першочергове завдання, яке стоїть перед фахівцями,— визначити територію пам’ятки та її охоронної зони. Свою роботу фахівці установи планують завершити до кінця цього тижня. Це дозволить в подальшому не лише зберегти в належному стані будівлю, а й створити умови для її оптимального сприйняття.

Обговорили на засіданні Консультативної ради і подальше майбутнє споруди. Фахівці пропонують два можливі варіанти — це реставрація існуючого приміщення з перетворенням його на концертний зал чи кінотеатр або ж його реконструкція та створення у ньому “Малої опери”. Опоненти останнього рішення зазначають, що в такому випадку відновлена будівля втратить свою історичну цінність. На сьогодні дискусії з цього приводу тривають.

Як повідомив “Хрещатику” представник ТОВ “Будхол”, компанія готова відреставрувати будівлю за власні кошти. За його словами, попередні домовленості з містом уже існують. “Нами розроблені передпроектні пропозиції, і згодом вони будуть надані на узгодження до міськради. Поки що ми хочемо чітко визначити межі охоронних зон та сподіваємося, що вони не внесуть суттєвих змін до наших планів”,— зазначив представник ТОВ “Будхол”.