Повідомляється, що Кінопанорама опинилася в центрі земельного конфлікту: на будівлю накладено арешт із забороною реконструкції. Тому новий сезон кінотеатр змушений відкрити в тому вигляді, в якому він зараз перебуває. До накладення арешту встигли лише оновити крісла у глядацькій залі і доопрацювати кафе.

«На сьогоднішній день реконструкцію Кінопанорами заблоковано. Ми відновили теплопостачання, усунули зауваження електронагляду і вирішили запустити кінотеатр у його нинішньому вигляді», – розповів генеральний директор ISTIL Management Михайло Морозов.

Новий власник кінотеатру Кінопанорама Група ISTIL ще в серпні 2009 року оголосив про плани реконструкції кінотеатру і відкриття на його базі суперсучасного кінокомплексу. Плани реконструкції передбачали збереження легендарного кінозалу, який був спеціально спроектований і побудований у 1958 році на місці знесених будівель як перший експериментальний широкоформатний кінотеатр у колишньому Радянському Союзі.

КінопанорамаОднак незабаром після приходу великого іноземного інвестора і оголошення планів розвитку кінотеатру Єврейська релігійна громада міста Києва відновила претензії на будівлю (які були безуспішні з 2002 року) і домоглася накладення арешту на приміщення в центрі міста, сказано в повідомленні на офіційному сайті Кінопанорами.

На думку Групи ISTIL, судове рішення було винесено з грубим порушенням законодавства, без участі власників кінотеатру і представників міста.

«Завдяки підтримці громадськості, творчої інтелігенції та інвестицій нового власника – Кінопанорама буде жити як культурний центр зі своєю історією і традиціями, – заявила Наталія Соболєва. – А особливу увагу в нашому репертуарі ми приділимо шедеврам кінематографії, які повертають суспільству високі моральні цінності».

Зазначається, що в планах Кінопанорами, як і раніше: проведення популярних кінофестивалів за сприяння міжнародних культурних центрів та посольств, участь у програмах кінофестивалів, регулярний показ артхаусних фільмів. Відновляться виступу лауреатів джазових фестивалів, виставки сучасного мистецтва, тощо.

Нагадаємо, що кінотеатр Кінопанорама закрився 1 червня 2009. У грудні 2008 року Київська міська рада продала за 7 млн. грн. земельну ділянку під кінотеатром Кінопанорама для будівництва багатофункціонального комплексу з об’єктами готельного, офісного, торговельного призначення.

***

Кінотеатр Кінопанорама був побудований у 1958 році як перший експериментальний панорамний кінотеатр. Вважається центром артхаусного мистецтва в Києві.

ISTIL Group – компанія належить британському бізнесменові пакистанського походження Мохаммад Захур. ISTIL Group володіє продакшн-студією і англомовним тижневиком Kyiv Post. Пріоритетні напрями інвестицій ISTIL Group: медіа, нерухомість, кіновиробництво та кінодистриб’юції, промислове виробництво та екологічні проекти.