Визначено також переможця конкурсу читацьких рецензій, який цього року проводила Українська служба Бі-Бі-Сі — Тетяну Дігай!

Вибір серед фіналістів книжкової премії виявився дуже складним. Всі книжки — «Сьомга» Софії Андрухович, «Трохи пітьми» Любка Дереша, «Андріївський узвіз» Володимира Діброви, «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос та «БЖД» Сашка Ушкалова — здалися експертам цікавими і важливими.

Тим не менше, перемогла лише одна. Як журі досягло свого вердикту — дізнаєтеся у п’ятницю, 14 грудня, у вечірньому ефірі Бі-Бі-Сі, в якому Ви почуєте церемонію вручення премії «Книга року Бі-Бі-Сі» та нагороди автору найкращої читацької рецензії, а також повне інтерв’ю з автором Книги року Бі-Бі-Сі 2007.

Програма виходить з 20-00 по 21-00 за Києвом. Слухайте її також у зручний для вас час на нашому вебсайті (Аудіо — «Вечірня програма»).

 

Наші експерти цього року:

Віра Агеєва, професор Києво-Могилянської академії

Сергій Васильєв, культурний оглядач журналу ШО

Сергій Жадан, письменник, минулорічний переможець Книги року Бі-Бі-Сі

Олександр Ірванець, поет

Світлана Пиркало, продюсер Бі-Бі-Сі

 

Ось як Світлана Пиркало повідомила Володимиру Діброві, який перебуває у США, про перемогу його книжки.

Бі-Бі-Сі: Вас турбує Світлана Пиркало з Української Служби Бі-Бі-Сі. Ви, напевно, знаєте, що ваша книжка вийшла у фінал конкурсу Книга Року Бі-Бі-Сі? Як би ви схарактеризували свою книжку? Для кого вона?

Володимир Діброва: Для всіх, хто читає українською мовою, і кого цікавить, що з нами відбувалося і відбувається.

Бі-Бі-Сі: На яку аудиторію за віком ви орієнтуєтеся?

Володимир Діброва: Я пишу для всіх. Я пишу про минуле, але це є так зване «вічне минуле». Це щось таке, що пов’язане з ДНК, і що буде завжди з нами: національний характер.

Бі-Бі-Сі: Пане Володимире, я хочу повідомити вам наше рішення журі: Книгою року Бі-Бі-Сі оголошено книгу Володимира Діброви «Андріївський узвіз».

Володимир Діброва: О, Світлано! Дуже дякую. Дуже приємно це почути! Я дуже вдячний Українській службі Бі-Бі-Сі, яка вигадала цю премію і таким чином підтримує українську літературу. Дякую усім членам журі, і усім людям, які читали цю книжку і написали позитивні рецензії. Це для мене велика підтримка!

Бі-Бі-Сі: Тобто вас напевне гріє думка, що ви зараз у Гарварді, а в Україні у вас багато читачів?

Володимир Діброва: Так, звичайно! Але, чесно кажучи, я і не знав, що у мене є читачі. Я гадав, що це лише кілька людей, які професійно пишуть рецензії. А тепер я сподіваюся, що ситуація зміниться.

Заказать в магазинчике