Народний депутат України, Голова Всеукраїнського об’єднання «За Помісну Україну!» Петро Ющенко передав Свято-Михайлівському собору УПЦ Київського Патріархату пам’ятник святого Андрія Первозванного.


Петро Ющенко нагадав, що більше двох років цей пам’ятник було встановлено біля «Українського дому», і монумент був частиною портретної експозиції «Українці у світі», створеної Всеукраїнським об’єднанням «За Помісну Україну!».


Водночас, на переконання П.Ющенка, пам’ятник такій визначній постаті, яка здійснила перше хрещення Київської Русі, має стояти в святому місці.


Петро Ющенко підкреслив, що середовище собору найбільше підходить для цього пам’ятника. Більше того, неподалік від Михайлівського собору розташоване місце, де святий Андрій встановив хрест (300-400 метрів від Андріївської церкви).


Голова Всеукраїнського об’єднання «За Помісну Україну!» переконаний, що на цьому місці має бути встановлена каплиця. «Закликаю громадянське суспільство встановити на цьому святому місці каплицю, і можливо цей пам’ятник» , – наголосив Петро Ющенко.


Депутат згадав історію, коли після зішестя Святого Духа апостоли кидали жереб, вирішуючи, куди кому йти проповідувати христову віру. Андрію Первозванному випала Скіфія, тобто землі сучасної України. Петро Ющенко нагадав слова Апостола Андрія, сказані ним у Києві: «Бачите ви гори ці? На горах цих засяє благодать Божа, буде великий град і багато церков здвигне тут Бог».


«Це було наше апостольське хрещення», – наголосив депутат, додавши, що українська церква розпочалася з підтвердження Київським помісним собором у 1621 році  апостольського походження християнства на українських землях. Зокрема, у звернені було сказано, що «Святий Апостол Андрій — перший архієпископ Константинопольський, патріарх Вселенський і Апостол Український. На київських горах стояли ноги його, і очі його Україну бачили, а уста благословляли, і насіння віри він у нас насадив. Воістину Україна нічим не менша від інших східних народів, бо і в ній проповідував Апостол».


Духовенство Михайлівського Золотоверхого монастиря освятили пам’ятник та відслужили молебень.