НВІМУ розташований в центральній історичній частині міста Києва, по вул. М. Грушевського, у приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних сил України. Їхати від станції метро «Арсенальна» автобусами № 24 або 62 до зупинки «Будинок офіцерів», або від станції метро «Кловська» автобусом № 55 до зупинки «Кріпосний провулок».

Відвідувачі можуть ознайомитись із експозицією НВІМУ, що розкриває історію створення і розвитку військової справи на території України і складається з наступних розділів:

1. Україна під час національно-визвольного руху 1917–1921 рр.

2. Друга світова війна 1939–1945 рр. 

3. Розбудова Збройних Сил СРСР у повоєнний період.

4. Збройні Сили України на варті держави (1991–2013 рр.).

Також у НВІМУ обладнано клас для проведення уроку із використанням учбової зброї «Захист Вітчизни», що передбачає можливість отримати навички із розбирання й збирання автомату Калашникова (АК-47).

До складу НВІМУ входить 5 філій, які знаходяться в різних регіонах України: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки (м. Луцьк), Музей Ракетних військ стратегічного призначення (м. Первомайськ), Центральний Військово-морський музей України (м. Севастополь), Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут» (Чернігівська обл.) та музей «Героїв Дніпра» (м. Івано-Франківськ).

Адреса – м. Київ, вул. М. Грушевського 30/1

Контактний тел. + 3 8 (044) 284-62-12

Офіційний сайт http://nvimu.com.ua/

Групи у соціальних мережах https://www.facebook.com/nvimu, http://vk.com/nvimu