Про це заявив Київський міський голова Леонід Черновецький під час презентації реставрованих фресок Михайлівського Золотоверхого монастиря, повідомляє прес-служба КМДА.


Також Леонід Черновецький доручив до 21 листопада завершити всі роботи із встановлення на Лядських воротах, що на Майдані Незалежності, нового постаменту Архістратига Михаїла.


«На Майдані Незалежності має стояти копія Архістратига Михаїла, який представлено в музеї історії Михайлівського Золотоверхого монастиря. Саме цей варіант прикрашав колись монастир», – додав заступник голови КМДА Віталій Журавський. Він наголосив, що наразі проведена повна реекспозиція в музеї.


«В трьох залах ми презентуємо культові художні речі XII-IXX століть, які прикрашали Михайлівський собор. Усі вони придбані за бюджетні кошти  у приватних колекціонерів», – розповів Віталій Журавський.


За словами Віталія Журавського, серед експонатів, що представлені в музеї, – царські ворота та іконостасна колонка XVIII століття, стародруки та церковні книги, три ікони Святої Варвари, ікона Спас Нерукотворний XIX століття, риза ікони Святого Іллі XVIII століття, підлогова плита XIX століття, дзвін церковний на дерев’яному держаку 1896 року та інші культові та художні речі.