Річка Либідь, легендарна сестра трьох історичних гір (Києвиця – тепер Замкова, Щекавиця, Хоревиця), колись текла на південних кордонах Києва і була дуже мальовничою. Від неї працювали млини, що належали переважно монастирям.


Довжина річки 16 км, впадає вона у Дніпро трохи нижче ТЕЦ-5. Має кілька витоків у Солом’янському районі, але всі вони закуті в колектори.Перший струмок, який впадає у річку з правого боку, називається Відрадний. Біля КПІ з лівого боку в Либідь жорстоко входить колектор, у який закуто Волочаєвський струмок. Біля меблевої фабрики «Лагода» Либідь вперше випускають на волю, але вдягають у сірий бетонний мундир. Тут у неї впадає права притока Вершинка, що шустро перебігає залізницю в трубі під асфальтом.


Біля Повітрофлотського проспекту Либідь знову заганяють під землю. Біля Центрального ЗАГСу в річку впадає ліва притока – струмок Піщаний. Неподалік універмагу «Україна» – ліва притока Скоморох. Яке слово!Біля залізничного вокзалу дівчину-річку випускають ковтнути повітря далеких мандрів. У районі вулиці Льва Толстого в неї впадає струмок Ботанічний, а трохи нижче – притока Мокра. Ще нижче, в районі вулиці Федорова, в річку вливається нове поповнення. У колекторі, який називається Прозорівським, сходяться два інших колектори – Кловський, що несе річку Клов, і Хрещатицький, що несе річку Хрещатик. Так Клов і Хрещатик одним досить убогим потоком впадають у Либідь.З-під Протасового Яру в річку вливається права притока, трохи нижче зліва Либідь підживлює притока Ямка. За 100 метрів від бульвару Дружби народів у Либідь впадає її найбільша притока – Совка. Неподалік маргаринового заводу річка приймає останню велику праву притоку – Оріхуватку. А в районі вулиці Кіквідзе в Либідь впадає остання ліва притока – Буслівка (чи Бусівка). Єдина ділянка Либеді з природним руслом завдовжки 350м міститься перед Наддніпрянським шосе.…Хіба в снах можна побачити поораний первозданними струмками дикий ліс, у якому полюють полянський князь Кий із братами, і біляву дівчинку, що пересипає на березі Бористена білий пісок із руки в руку…