Він казковий, коли світиться білими свічками каштанового цвіту, казковий у пахощах лип та акацій, казковий у розливах купальський пісень у тихому сяйві осіннього листя й золотоверхих соборів. В ньому досі є урочизе Кожум’яки, те саме, де жив богатир Кирило Кожум’яка, і тече річка ЛИбідь і височіють гори Хоревиця, Щекавиця й Старокиївська, на яких збудували місто легендарні князі, й здімаються довкола нього загадкові двотисячолітні Змієві вали…

У Києві трапляється чимало незвичайного! Дещо з того я розповіла в цій книжці. Атож, ці історії я не вигадала, — я теж годувала редакційних голубів у будинку преси України, ліпила сніговика на Володимирський горі, була й на тій котячій виставці, де відзначився Мурко з гастроному, а Наталочка з тітонькою Орисею, професор Петро Петрович, пасічник дядько Богдан з Хрещатика — мої давні добрі знайомі.

Тож і ти, мій читачу, подивився на Київ зачарованими очима.
Це місто прекрасне!
Люби його!

 

 

 

«Київські казки»
Авторка: Зірка Мензатюк
Намалювала: Тетяна Семенова
Тверда палітурка, 95 с., видання 2006 р.
Видавництво Старого Лева
Видання українською або англійською мовами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст:

 1. Солов’їїна казочка

 2. Казочка про голубів

 3. Бузкова казочка

 4. День, що не має кінця

 5. Пектораль

 6. Пригоди кози Дерезовської

 7. Як Мурко ходив на виставку

 8. Про Лису гору, відьом та дівчинку-балетницю

 9. Небилиці про рукавиці

 10. Ялинка на Труханівському острові

 11. Снігові колядки

 


Зірка Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в с. Мамаївцях Кіцманського району Чернівецької області. Закінчиа факультет журналістики Львівського університету. Працювала кореспондентом газет “Радянська Україна”, “Вісті з України”, дитячого журналу “Соняшник”.

Авторка книжок “Тисяча парасольок”, “Арніка”, Мільон мільонів сестричок” тощо. Її твори друкувалися в журналах “Барвінок”, “Малятко”, “Соняшник”, “Дніпро”, “Веселочка” та ін.
Лауреатка міжнародного літературного конкурсу у США та літературної премії ім. Наталі Забіли.

 

 

 

 

 

Тетяна Семенова народилася 1959 р. в Києві.
1977  закінчила навчання в Державній художній середній школі ім. Т.Г. Шевченка. 1984 р. закінчила Київський державний художній інститут (факультет живопису).

Працює в галузі станкового та монументального живопису і книжкової графіки.

Брала участь у багатьох художніх виставках в Україні і за кордоном, зокрема у Німеччині, Болгарії, Литві. Мала персональні виставки.