Київрада встановила площу озера з навколишньою рекреаційною зоною в межах захисних смуг – 12,2 га.


Київрада вирішила створити навколо озера паркову зону, встановити й зберегти межі водного дзеркала й глибину озера.


При цьому Київрада визнала такими що втратили силу свої рішення від 2003 року про передачу холдинговій компанії “Київміськбуд” в оренду на 4 роки ділянок 3,96 га в цьому мікрорайоні Позняків для будівництва житлових будинків, і про передачу Дарницькій райраді ділянки 1,57 га для будівництва житлових будинків із центром відпочинку.


Київрада доручила Головному управлінню земельних ресурсів розірвати договори оренди земділянок і повідомити орендарів про це.


У пояснювальній записці сказано, що надання водоймі статусу озера дозволить змінити цільове використання землі довкола нього й таким чином, територія одержує статус рекреаційної зони замість статусу території громадської й житлової забудови.


Крім того, за надання водоймі статусу озера висловилися 1,127 тис. киян.


Як повідомляло агентство, у січні комісія Київради з екологічної політики вирішила вивчити ситуацію із забудовою території штучного Лебединого озера в межах вулиць Кошиця, Драгоманова й проспекту Бажана в районі станції метро “Харківська”, що викликала протести мешканців прилеглих до території озера будинків.


Депутати Дарницької районної ради заявили, що територія біля озера, що раніше була виділена Київрадою Дарницькій районній адміністрації, забудовується житлом, а забудовники засипають озеро й скидають у нього будівельне сміття.


Депутати райради закликали Київраду офіційно надати статус озера штучній водоймі Лебедине озеро.


Площа водних об’єктів на території столиці становить 6,7 тис. га (8% території міста).