Замовити в Магазинчику


У книжці Івана Салія “Обличчя столиці в долях її керівників” особливої уваги надано життю української столиці і діяльності її керівників середини ХХ — початку ХХI століття.



Це вже друге її видання. Як повідомив сам автор, описувати історію керівництва міста, починаючи з 1968 року, як це було в першій книзі, не зовсім логічно. Тому в другій версії охоплено ширший історичний період.
Як каже сам пан Салій, для об’єктивності йому доводилося використовувати зовсім різні підходи, щоб знайти потрібну інформацію. Це і власний архів, і інтерв’ю з керівниками столиці, і їхні спогади, думки про себе та одне одного, оцінки сучасників, друковані матеріали, відомості з державних архівів. Книжка містить велику кількість фотоматеріалів. Сам автор був безпосереднім учасником подій, які вже стали часточкою історії Києва, України й усього світу. За мету він ставить висвітлення тих управлінських, політичних і економічних рішень, які стали доленосними для столиці держави.



Виклад матеріалу ділиться на кілька етапів: війти, київські міські голови до революції, міська влада в довоєнний період, в години окупації, за часів соціалістичної України і новітня історія, після здобуття незалежності.
Книжка закінчується словами: “Влада — то тимчасове відрядження для прийняття доленосних рішень. Вічне лише життя в усіх його проявах, і один із них — це долі керівників як віддзеркалення доби та часу”.