Тур вихідного дня Гетьманська столиця Батурин – Козелець

08:00 відправлення туристичним автобусом від станції метро «Лісова».

10:30 прибуття до міста Козелець. Початок екскурсії.

Перша зупинка на екскурсійному маршруті – маленьке  містечко Козелець. Почнемо екскурсію з собору Різдва Богородиці – однієї з найвідоміших споруд Чернігівського краю. Собор звела на знак вдячності за життєві успіхи своїх синів, та була в ньому похована Графиня Наталія Розумиха. Один з братів – Олексій Розумовський, став чоловіком російської імператриці Єлизавети. Другий син – Кирило Розумовський, став останнім Гетьманом України. У створенні іконостасу церкви за легендою, брав участь сам Растреллі.

У повісті «Княгиня» Т. Шевченко писав: Переклад:

«Місто Козелець не відрізняється своїм виглядом від інших своїх братів, повітових українських міст. Одне слово, містечко нічим не прикметне, та все-таки проїжджий, якщо тільки він не спить, коли міняють коней, або не закушує у пана Тихоновича, то незмінно полюбується величним храмом грандіозної растреллівської архітектури, що його побудувала Наталя Розумиха, родоначальниця дому графів Розумовських. В шести верстах від м. Козельця, в селі Лемешах, у бідній хатинці на сволоку, або балці, читаєш: «Цей дім спорудила раба Божа Наталія Розумиха 1710 року Божого». А в м. Козельці у величному храмі читаєш на мармуровій дошці: «Цей храм спорудила графиня Наталія Розумовська в 1742 році». Дивні два пам’ятника однієй й тієї ж будівельниці!»
  (Тарас Шевченко. Зібрання творів)

14:00 прибуття до міста Батурин.

Батурин – особливе для кожного українця місто. Тут народилася ідея української державності, і тут же на тривалий період її було забуто. Місто було  засноване в 1575 році польським королем Стефаном Баторієм (трансильванським угорцем Іштваном  Баторі) і назване на його честь. Більше трьох століть тому Батурін був столицею Лівобережної України та свідком багатьох політичних інтриг, військових перемог і трагедій.  Ще в 1669 році гетьман Дем’ян Многогрішний вибрав Батурин за свою резиденцію, потім звідси правив Україною Іван Самойлович, з 1672 по 1708 рік – Іван Мазепа, а з 1750-1764 рік  – останній гетьман України Кирило Розумовський. Тому  Батурин  називають Гетьманською столицею України. 2 листопада 1708 року, місто було захоплене московським військом і повністю зруйноване.  Відродив Гетьманську столицю  Кирило Розумовський  у 1750 році. 

Приїхавши сюди у Вас буде можливість відвідати дивовижні місця, побачити історичні цінності і буквально розчинитися в історії, адже духом минулого тут пронизаний чи не кожен квадратний метр.

В незалежній Україні, Батурин почав відроджуватися в минулій величі.  В 1994 році тут було створено Національний історико-культурний заповідник “Гетьманська столиця”, до складу якого увійшло 39 об’єктів унікальних пам’яток історії, археології та природи. Головною визначною пам’яткою Батурина є величний палац (1799-1803) К. Розумовського де  створено Музей  Гетьманської слави. У центрі міста височіє Покровська церква, а дорога від неї веде до дерев’яної Батуринської фортеці, зміцнення якої, за даними археологів, належать до XI ст. На території цитаделі – будинок гетьмана, скарбниця і дерев’яна замкова церква. Поруч з цитаделлю знаходиться Воскресенська церква, яка стала усипальницею гетьмана К. Розумовського.  Це одне з небагатьох поховань українських гетьманів, яке зберіглося до наших днів.

18:00 відправлення до Києва.

21:30 Орієнтовний час прибуття до Києва.

У ціні враховано:

  •  Обслуговування комфортабельним автобусом за маршрутом;
  •  Супровід професійним гідом;
  •  Екскурсійне обслуговування;
Додатково оплачується:
вхідний квиток у Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська  столиця» – 120 грн з людини.

Транспортний засіб  проходить обов’язкову перед рейсову обробку (хімічну і миючу чистку, обробку поверхонь антисептичними засобами). В автобусі у вільному доступі знаходяться флакони з антисептиками і вологі антисептичні серветки. Обов’язковим є наявність і використання масок.

Тур організований разом із нашим партнером Богемія Сервіс. 

ВАЖЛИВО:
У випадку відмови від екскурсії більш ніж за 24 години здійснюється 100% повернення вартості подорожі. Якщо клієнт відмовляється менш ніж за 24 години, здійснюється повернення 50% вартості подорожі.

Повідомити мене про наступну екскурсію:

Екскурсія на цей день не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Екскурсія поки не запланована.
Повідомити мене про наступну екскурсію:

Інші екскурсії гіда