Бронзова дошка з портретом митця виготовлена під керівництвом майстра художнього литва Федора Майстренка на легендарному заводі “Південмаш” за ескізом народного художника України Володимира Небоженка. Центру Курбаса її подарувала Дніпропетровська держадміністрація. Це вже друга робота майстрів — першу меморіальну дошку Леся Курбаса їх авторства встановлено у Відні, де навчався майбутній митець.

Вшанувати пам’ять Леся Курбаса на урочисте відкриття дошки прийшли театральні діячі, режисери, актори, голова Спілки театральних діячів Лесь Танюк, а також заступник міністра культури Тимофій Кохан та заступник голови КМДА Леонід Новохатько. “З Києвом, як перехрестям цивілізаційних процесів і культур, пов’язано багато імен: Сікорський, Серж Лифар і, безумовно, Лесь Курбас. Сьогодні можна з гордістю сказати, що у Києві на Прорізній є меморіальна дошка і театр, де він починав творити,— відзначив Леонід Новохатько.— Київська громада пошановує Леся Курбаса, але найголовніше те, що вся справа Курбаса дуже співзвучна з нинішніми процесами в Україні. Непроста доля Курбаса, бо він, як театральний філософ, хотів зробити український театр, і загалом культуру, національним за змістом і європейським за формою. Його тоді визнавали театральні режисери Європи, але він не вписувався в навколишній світ, що і закінчилося для нього трагічно. Але ідеї і творчий доробок, талант і справа Курбаса живуть і нині”.

За словами директора Центру Курбаса Неллі Корнієнко, цьогоріч Центр розпочинає новий етап у вивченні творчості Леся Курбаса і його представництві у світовому театральному аспекті. І відкриття дошки — лише початок проекту “Лесь Курбас і світова художня культура”, присвяченому 125-річчю з дня народження митця. Так, 31 березня відбудеться міжнародна наукова конференція з дослідження творчої діяльності Леся Курбаса за участі науковців з Білорусі, Грузії, Італії, Канади, Польщі, Росії, Франції, США та ін. Мультимедійна акція “Лесь Курбас у Києві”, що проходитиме 1 квітня, стане першою спробою “оживити” місця, пов’язані з перебуванням митця у Києві. З 19 по 23 квітня у Білій Церкві, де свого часу працював митець, відбудеться Фестиваль молодої української режисури ім. Леся Курбаса, а спеціальний номер вісника “Курбасівські читання” подасть найповнішу добірку матеріалів, дотичних до всього проекту загалом. Окремо Центр Курбаса планує спільно з Бібліотекою мистецтв видати бібліографічний довідник Леся Курбаса, а разом з Інститутом ім. Є. Гротовського — театральні тексти Курбаса польською мовою.