У 1753 році за проектом арх. В.Растреллі на початку узвоза було збудовано Андріївську церкву. Існує легенда, відповідно до котрої місце, де тепер тече Дніпро, було морем. Коли св.Андрій прийшов у Київ і побудував на горі, де зараз стоїть Андріївська церква, хрест, то все море спливло вниз. Але деяка частина його залишилася і сховалася під Андріївською горою. Коли пізніше тут побудували церкву, то під престолом відкрилася криниця. В Андріївской церкві нема дзвонів, тому що, за легендою, при першому ж ударі вода прокинулася б і залила не тільки Київ, але і все Лівобірежжя.


Основна забудова вулиці виконана в 90-х рр. ХIX ст. і на початку ХХ ст. Нині, відтворений у стародавньому виді, узвіз – це місце виставки-продажу живопису і виробів народної творчості під відкритим небом.


Андріївський узвіз називають київським Монмартром. У будь-який день, у будь-яку погоду ви завжди побачите тут декілька художників, що демонструють свої роботи, зразки прикладного мистецтва – прикраси, посуд із скла і кераміки, кумедні фігурки з дерева, іграшки, медалі, монети і багато чого іншого. Тут також виступають співаки й артисти.


На Андріївському узвозі багато невеликих барів і кафе, де можна відпочити.


На узозі панує атмосфера міста кінця ХIX – початку ХХ ст.


Вулиця славиться тим, що у будинку №13 жив письменник М.О.Булгаков, автор романів “Біла гвардія”, “Дні Турбіних”. У цьому будинку розташовано музей Булгакова.


На Андріївському узвозі також функціонує унікальний музей однієї  вулиці. У ньому показано історію Андріївського узвоза у картинах, фотографіях та інших речах від давнини до наших часів.


Вздовж усієї вулиці багато картинних галерей, художніх салонів.


У затишному парку нижче церкви ви можете побачити скульптури Івана Кавалерідзе.