Ідею створення парку із сучасними об’єктами вуличного мистецтва міська влада вперше озвучила ще три роки тому. Й лише нещодавно чиновники зрозуміли, що Києву потрібно швидше змінюватися, ставати комфортнішим та цікавішим і киянам, і гостям столиці, а тому підтримали проект Kiev Fashion Park. Однак проект реалізують без залучення бюджетних коштів, і нині владу просять лише про допомогу в організації охорони арт-об’єктів, коли їх встановлять у паркових зонах.

 

 

 

Ініціатором та організатором проекту Kiev Fashion Park став співзасновник Ukrainian Fashion Week Олександр Соколовський. “Такі парки є в багатьох країнах Європи і США. Я бував чимало в яких європейських містах, бачив дуже цікаві інсталяції, скульптури в міському та парковому просторах і замислився, чому ж у нас немає нічого такого,— розповідає Олександр Соколовський.— Я вирішив, що не можна чекати, треба просто самому це робити. Київ — дивовижно красиве місто, яке асоціюється у багатьох із зеленими пагорбами і синьою гладінню Дніпра. Завдяки проекту Kiev Fashion Park наш Київ стане ще й містом дизайнерських лавок, паркових скульптур”. За словами пана Соколовського, цей проект зможе показати широкій аудиторії не лише творчість представників українського contemporary art, а й бачення елементів ландшафтного дизайну творцями вітчизняної моди.

 

 

Нині скульптури, інсталяції та ескізи лавок проекту Kiev Fashion Park представлено в експозиції Великого скульптурного салону в музейному комплексі “Мистецький арсенал”. Також 12 березня о 14:00 там відбудеться доброчинний аукціон, де всі представлені арт-об’єкти буде продано, а потім нові власники подарують їх місту. “Головна ідея і сенс Kiev Fashion Park не у продажу авторських скульптур та лавок заможним людям, а в тому, щоб зробити Київ красивішим, цікавішим для його мешканців і гостей”,— каже Олександр Соколовський.— Охочі взяти участь у цьому аукціоні вже є. Приємно, що в Україні нарешті з’явилася соціальна відповідальність бізнесу, коли гроші витрачаються не лише на розвиток власної справи чи особисті цілі, а й на соціально-культурні проекти”. На кожній купленій і встановленій згодом скульптурі, лавці або інсталяції буде табличка з ім’ям автора і мецената (людини або організації), які зробили цей подарунок Києву. Таким чином ті, хто купив і подарував місту лот, зроблять і чудовий благородний жест, і увічнять своє ім’я в історії Києва. Також унікальну дизайнерську лавку або веселкову інсталяцію у вигляді хлопчиків, що пісяють, можна презентувати другу, близькій людині, що теж буде вказано на дарчій табличці. “Це дуже красивий і ще не розкритий пласт творчості з величезним потенціалом”,— запевняє Олександр Соколовський.— Сподіваємося, що вслід за Києвом досвід почнуть переймати й інші українські міста і незабаром такі парки з’являться по всій Україні”.

Відкриття Першого українського парку сучасної скульптури та інсталяції Kiev Fashion Park відбудеться 27 травня на Пейзажній алеї за участю авторів, міських чиновників і меценатів.