У Києві на вулиці Воровського відкрили пам’ятник Борису Грінченку. Місце розташування монумента обрано не випадково: у Шевченківському районі (вулиця Гоголівська) на початку ХХ століття мешкав Борис Дмитрович. А на вулиці Воровського, 26 у колишньому приміщенні Товариства сприяння початковій освіті він читав лекції та проводив літературно-мистецькі вечори.

Кошти на пам’ятник вченому протягом двох років збирали викладачі та студенти університету, київські освітяни. Увіковічнили письменника скульптор Микола Обезюк та архітектор Микола Босенко. Сама ж ідея спорудження пам’ятника реалізована завдяки особистій підтримці голови КМДА Олександра Попова.

Життя та діяльність Бориса Грінченка (1863 — 1910 роки) для багатьох поколінь є дієвим прикладом непідробного патріотизму і подвижництва на теренах української освіти та культури. Він ніколи не скупився витрачати кошти на видавництво книжок для народу. Тому відкриттям пам’ятника кияни вшановують працю Бориса Грінченка.

Свого часу письменник Михайло Коцюбинський про Бориса Грінченка сказав так: “Нехай буде потіхою вам, як і всій Україні, що він був серед нас, що його велика праця, його велика любов до народу не згинуть ніколи”.