Все Экскурсии по Киеву

Київські змії і змієборці

Майже у всіх куточках світу є свій міф про змія або дракона — десь це захисник і покровитель, навіть творець всього сущого, десь уособлення зла і підступності, а десь — зваблива змієвидна красуня-спокусниця. На екскурсії ми спробуємо розплутати клубок київських легенд, міфів, фольклорних, давньословʼянських і релігійних уявлень про змій, а також героїв, які змагалися з ними. Поміж іншого, зʼясуємо, де кияни поклонялися богу-змію у дохристиянські часи; в яких районах сучасного Києва міг жити Змій Горинич і наш аналог Лох-несського чудовиська; звідки сто років тому на наших вулицях зʼявилися трупи пʼяти удавів.
Ми відшукаємо на центральних вулицях представників цих сюжетів і простежимо, як видозмінювалося їхнє втілення — від декору столітньої давності (знайдемо жезл Меркурія і посох Асклепія) до сучасного стріт-арту і скульптури. Особливу увагу приділимо дому- натхненнику цієї екскурсії: занедбаній київській перлині — Будинку зі зміями, який опинився під загрозою руйнування, і лише наш з вами інтерес і суспільний розголос можуть його врятувати. Щоб наші онуки і правнуки, прогулюючись повз нього разом зі своїми дітьми, із захопленням розглядали дивовижну ліпнину фасаду, прикрашеного каштановим листям, зображенням незвичайного хлопчика верхи на гусаку і двома загадковими зміями, які й дали назву самому будинку.

У холодний період під час екскурсії запланована зігрівальна зупинка в затишному кафе (чай, кава, десерти не включені у вартість екскурсії)

Початок екскурсії — Львівська площа, 1-5 біля входу в Будинок Художника
Тривалість — 2 години.
Фото зі сторінки жж М.Кальницького

Уведомить меня о следующей экскурсии:

Или вы можете Заказать её индивидуально от 1500грн.

Экскурсия на этот день не запланирована.
Уведомить меня о следующей экскурсии:

Или вы можете Заказать её индивидуально от 1500грн.

Экскурсия пока не запланирована.
Уведомить меня о следующей экскурсии:

Или вы можете Заказать её индивидуально от 1500грн.

Язык:
К-во людей:
Стоимость экскурсии

1500 грн

Экскурсовод

Елена Орос

Рейтинг экскурсовода: 5

Родилась и живу в Киеве. Окончила отделение восточной филологии Киевского национального университета имени Т. Шевченко (изучала Читать полностью
Проводит экскурсии на языках:
  • Русский
  • Украинский
  • Английский
  • Арабский

Другие экскурсии гида