До бортників — поліщуків (бджолярів Полісся) за диким медом

Запрошуємо вас в незвичайну подорож за диким медом до бортників – бджолярів Полісся. Бортництво – старовинний спосіб добування меду диких бджіл. В Україні бортництвом займається зовсім небагато пасічників. На сьогоднішній день Полісся залишилось єдиним регіоном, де ще є діючі осередки традиційного бортництва. Недарма в давнину цю місцевість називали Медовою нивою, що підтверджується існуючими до цього часу топонімами: назвами річок Уборть та Перга.

Наша подорож починається з міста із загадковою назвою Олевськ. На вас чекають цікаві розповіді та прогулянка містом з місцевим краєзнавцем Юрієм Халімончуком, який вже знайомий нашим туристам за подорожами в Кам’яне село і Коростень.

Ми побуваємо на березі «медової» річки Уборть, у парку з бортями (вуликами для диких бджіл), побачимо муровану Свято-Миколаївську церкву XVI ст. та римо-католицький костел Воздвиження Святого Хреста, садибу поміщика Богомазова, залізничний вокзал (пам’ятка архітектури XIX ст.), городище «Бабина гора» VIII ст.

А далі розпочнеться наш шлях “Вінні Пуха” – полювання за диким медом ?

Ми поїдемо на північ вздовж річки Уборть. По дорозі побуваємо ще на одному древньому городищі у мальовничому куточку селища Сущани, побачимо залишки давнього меморіалу з камінними хрестами у селі Юрово.

У селі Хочине ми потрапимо в гості до бджолярів-поліщуків ( жителів Полісся). Тут нас чекають справжні бортники, які проведуть нас на «точок» – бортну пасіку. До речі по дорозі з нами станеться ще одна пригода – до «точка» можна буде доїхати й на возі. А вже тут ми з вами дізнаємось всі таємниці цього прадавнього промислу-священнодійства, які передаються з покоління до покоління – з діда-прадіда і до наших часів.

Ми з вами:
— почуємо колоритний поліський говір – специфічну древлянську вимову, яка має багато спільного із санскритом
— будемо дегустувати духмяний дикий мед, настояний на всіх ароматах Полісся.
— матимемо унікальну можливість придбати цей цілющий та незрівняний природній дарунок – дикий мед цього сезону (треба мати з собою відповідний посуд, гідний чудо-меду).
— пообідаємо на затишному березі річки Уборть, заглянемо в урвище з романтичною назвою «Камінь кохання», яке прошепоче нам свою легенду про справжні почуття.
— побачимо та доторкнемось до самого «каменю кохання», який …
Але не будемо відкривати одразу всі таємниці Полісся. Ви самі почуєте багато цікавого про цей чудовий край, відкриєте своє серце його мальовничій природі та душам гостинних поліщуків – справжніх лісових жителів українського Полісся.

І зовсім як Вінні-Пух, після смачного обіду та відпочинку душею на березі річки Уборть, посмакувавши та придбавши про запас дикого меду, наслухавшись легенд та бувальщин – повертаємось до Києва.

Програма туру:
07.30 – виїзд із Києва від м. Шулявська (від танку)
10.30 – прибуття у стародавнє місто Олевськ.
11.30 – виїзд до бортників (бджолярів-поліщуків).
14.00 – обід (смачнючий куліш, дари природи, узвар)
16.30 – виїзд до Києва.
20.00-20.30 – повернення до Києва.

У вартість туру входить:
проїзд на комфортабельному автобусі,
страхування,
екскурсійний супровід,
обід.

Уведомить меня о следующей экскурсии:

Экскурсия на этот день не запланирована.
Уведомить меня о следующей экскурсии:

Экскурсия пока не запланирована.
Уведомить меня о следующей экскурсии:

Экскурсовод

Марина Чайка

Рейтинг экскурсовода: 5

Проводит экскурсии на языках:
  • Русский
  • Украинский

Другие экскурсии гида